Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

spektakl

GDYBYŚ TU BYŁ, MÓJ BRAT BY NIE UMARŁ

spektakl

GDYBYŚ TU BYŁ, MÓJ BRAT BY NIE UMARŁ

GDYBYŚ TU BYŁ, MÓJ BRAT BY NIE UMARŁ - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

TEATR PRASKA 52
M. Majewski, A. Cianciara- Fröhlich
GDYBYŚ TU BYŁ, MÓJ BRAT BY NIE UMARŁ
Dramat

Krótki opis spektaklu - piórem jego Twórców:
Sztuka „Gdybyś tu był, mój brat by nie umarł” to wariacja na temat sióstr Łazarza. Chociaż w postaciach Marty i Marii widać podobieństwo do nowotestamentowych pierwowzorów, to jednak spektakl nie jest wiernym odtworzeniem relacji św. Jana. Przeniesienie akcji w nieokreśloną współczesność wydobywa ją z mroków przeszłości. Powoli, krok po kroku, odkrywamy trudne i skomplikowane relacje pomiędzy siostrami. Jedna próbuje wejść w rolę matki, druga żyje marzeniami. Są na siebie skazane i od siebie uzależnione.Zmagają się ze swoją przeszłością, jak i z tym, co dzieje się teraz.

Czas: 1 h 15 min.

Twórcy:

Reżyseria: AGNIESZKA CIANCIARA - FRÖHLICH
Scenografia: JONATHAN FRÖHLICH
Kostiumy: LUDWIKA GORGOŃ
Opracowanie muzyczne: AGNIESZKA CIANCIARA - FROHLICH

Występuje:
ATELIER TEATRALNE STUDIO DONO

Obsada:
MARTA - AGNIESZKA CIANCIARA - FRÖHLICH
MARIA - MARTA KACZMARCZYK/ KATARZYNA GAZDOWICZ

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

01.12.2022, 19:00 Teatr Praska 52
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Kraków

Recenzje i opinie: GDYBYŚ TU BYŁ, MÓJ BRAT BY NIE UMARŁ

Gra, ekspresja, wykonanie wspaniałe ! Gratuluję !!!
JB 01.10.2022 12:11
GDYBYŚ TU BYŁ, MÓJ BRAT BY NIE UMARŁ
Kraków, 30.09.2022
Teatr Praska 52
Ogromnie dziękuję za ten spektakl. To naprawdę znakomicie zagrane studium psychologiczne dwóch sióstr, ze świetną grą obu aktorek. Rola Marty w wykonaniu Agnieszki Cianciary-Froehlich wprost genialna, aktorski majstersztyk, kreacja warta osobnej recenzji! Poza tym ukłon w stronę twórców tego spektaklu: dawno nie widziałam w teatrze tak spójnej sztuki: zarówno gra aktorska jak i scenografia, światło podporządkowane są wspólnej idei i klarownie ją wyrażają. Wielkie poparcie dla tej - rzadko dziś praktykowanej- filozofii robienia teatru! Do aktorki grającej Marię ośmielam się zgłosić jedynie uwagę, że w scenach, gdy szepcze (szept jest skądinąd wymownym narzędziem aktorskim) - wypowiadanie wtedy słowa w moim odczuciu zamierały jednak w przestrzeni, nim zdążyły dotrzeć da czwartego rzędu na widowni. Może odrobinę śmielej? W każdym razie mam nieprzepartą potrzebę obejrzenia tej sztuki jeszcze raz.
oka 02.02.2020 08:19
GDYBYŚ TU BYŁ, MÓJ BRAT BY NIE UMARŁ
Kraków, 23.01.2020
Teatr Praska 52

PROMOCJA DNIA

-25%

Pruszków
03.12.2022 17:00

bilety od 110,00 zł

KUP BILET

Pytania i odpowiedzi (FAQ)

  • Gra, ekspresja, wykonanie wspaniałe ! Gratuluję !!!

    JB 01.10.2022 12:11


  • Ogromnie dziękuję za ten spektakl. To naprawdę znakomicie zagrane studium psychologiczne dwóch sióstr, ze świetną grą obu aktorek. Rola Marty w wykonaniu Agnieszki Cianciary-Froehlich wprost genialna, aktorski majstersztyk, kreacja warta osobnej recenzji! Poza tym ukłon w stronę twórców tego spektaklu: dawno nie widziałam w teatrze tak spójnej sztuki: zarówno gra aktorska jak i scenografia, światło podporządkowane są wspólnej idei i klarownie ją wyrażają. Wielkie poparcie dla tej - rzadko dziś praktykowanej- filozofii robienia teatru! Do aktorki grającej Marię ośmielam się zgłosić jedynie uwagę, że w scenach, gdy szepcze (szept jest skądinąd wymownym narzędziem aktorskim) - wypowiadanie wtedy słowa w moim odczuciu zamierały jednak w przestrzeni, nim zdążyły dotrzeć da czwartego rzędu na widowni. Może odrobinę śmielej? W każdym razie mam nieprzepartą potrzebę obejrzenia tej sztuki jeszcze raz.

    oka 02.02.2020 08:19


Polecane z kategorii spektakl