spektakl

Gotowane Głowy

spektakl

Gotowane Głowy

Gotowane Głowy - Bilety na spektakl teatralny

Marek Horoščak
GOTOWANE GŁOWY

„Gotowane Głowy” w reżyserii Kingi Dębskiej - to pierwsza polska inscenizacja komediodramatu, czy też - jak chciał autor (Marek Horoščak) - anegdoty. Tematem sztuki jest konflikt pokoleń i postępująca dziś degradacja ludzkich odruchów, przedstawione z dużym przymrużeniem oka. Czeski humor, ciekawe obserwacje na temat przewrotności ludzkiej natury, obyczajowa prowokacja…
Sztuka zaczyna się jak bajka o Kopciuszku, a kończy masakrą w stylu Tarantino. Bohaterowie - przedstawiciele różnych społecznych warstw, zdają sobie sprawę z tego, iż tkwią w nich mordercze instynkty. Igrają z tymi instynktami, nie panują nad nimi... Niewiele brakuje, aby szacowni mieszkańcy przedmieść zamienili się w czarownice, gotujące w kotłach głowy swoich wrogów!
Jak mówi reżyser spektaklu - Kinga Dębska (film „Hel”, 2010r.): „Gotowane głowy to inteligentna i pełna humoru satyra z modnych niedawno brutalistów, takich jak Sara Kane, Werner Schwab czy Martin McDonagh”. Nasza odpowiedź na brutalność to doprowadzenie jej do absurdu. To wszystko tworzy spektakl niepowtarzalny. Inteligentny dowcip miesza się tu z brutalnym humorem, a znakomite kreacje aktorskie Magdaleny Zawadzkiej i Mariana Kociniaka są ucztą artystyczną najlepszego gatunku.

Występują:
Magdalena ZAWADZKA, Marian KOCINIAK, Olga SARZYŃSKA
Piotr CYRWUS, Artur PONTEK, Bartosz TURZYŃSKI

Tłumaczenie Darek Jedzok
Reżyseria Kinga Dębska

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Gotowane Głowy

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl