Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

spektakl

Heksy-Ballada o umieraniu

spektakl

Heksy-Ballada o umieraniu

Heksy-Ballada o umieraniu - spektakl

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Spektakl „Heksy – ballada o umieraniu” w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na spektakl „Heksy – ballada o umieraniu” w wykonaniu Teatru SAFO. Przedstawienie odbędzie się 6 października o godzinie 18:00.

„Heksy” to spektakl w reżyserii Katarzyny Chwałek-Bednarczyk. Opowiada historię życia Eugenii Chwałek i próbuje przywołać duchy przeszłości, przy okazji odkrywając rodzinne tajemnice i odtwarzając zamazane wspomnienia. Przedstawienie dedykowane jest widzom dorosłym, a także starszej młodzieży. Wzruszające, ale nie pozbawione humoru przedstawienie zabierze widzów w podróż pełną refleksji na temat życia i jego przemijania. Reżyserka spektaklu “Heksy” zaprasza do swego domu, by owinąć widza w ciepłą kołderkę wspomnień i opowiedzieć o swojej zwykłej-niezwykłej babci.

  • „Pierwotnie miał po prostu powstać spektakl o śląskich kobietach, oparty na śląskiej kulturze, a przede wszystkim na postaci Heksy, czyli śląskiej czarownicy. Baby-wiedźmy, która wszystko wie: wie jak kluski kulać, jak rolada robić, wie co tam u kogo w chałupie piszczy. Tak było na początku.
    Po pierwotnym zamyśle pozostał tylko tytuł i wiara w to, że główna bohaterka posiadła wiedzę tajemną, przekazywaną z pokolenia na pokolenie, która pozwala kobietom na radzenie sobie z życiowymi problemami.” - mówi Katarzyna Chwałek-Bednarczyk, reżyserka spektaklu.

SAFO to grupa teatralna działająca w Rydułtowskim Centrum Kultury. Pracę nad spektaklem rozpoczęła od uważnego przyjrzenia się starym zdjęciom, tym ilustrującym prawdziwe życie sprzed wielu dekad, a potem przełożyła je na język teatru, aby wydobyć ukryte sensy, ducha czasów i warstwę domyślną – magiczną. Reżyserka korzysta z oszczędnych i wyraźnych środków, aby historią własnej rodziny dotknąć historii rodzinnych każdego z nas. Akcja spektaklu ulokowana jest na Śląsku, ale w spektaklu zobaczymy historie uniwersalne z punktu widzenia czysto ludzkiego, okraszone tylko śląską obyczajowością i kulturą.

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Chwałek-Bednarczyk
Występują: Paulina Pierchała, Kacper Kłosek, Daria Kornas, Sławek Zawisz, Małgosia Simińska, Patryk Kłosek, Zuzia Pawlak, Michał Hajduczek oraz gościnnie Zofia Bornikowska.
Choreografia: Zuzia Łapka
Obsługa techniczna: Wojciech Stokłosa, Marlena Kolarczyk, Adam Razik
Muzyka: Irena Santor, Leonard Jakubowski, Jóhann Jóhannsson, Raphael Beau
Aranże: Tomasz Mazur, Jarosław Hanik
Kostiumy: Ilona Niespodziany

Bilety w cenie 20 zł dostępne w kasie WCK oraz online od 13 września (godzina 16:00). Kasa WCK jest czynna na pół godziny przed seansami kinowymi oraz imprezami biletowanymi oraz w czwartki od 10:00 do 12:00. W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Wodzisław Śląski

Brak wydarzeń w: Wodzisław Śląski

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Heksy-Ballada o umieraniu


Jak działają recenzje?
Dobrze spędzony czas i wspaniała gra aktorska.
Klaudia 07.10.2023 08:29

Polecane z kategorii spektakl