spektakl

Jezioro Łabędzie - Rosyjski Klasyczny Balet Moskwy

spektakl

Jezioro Łabędzie - Rosyjski Klasyczny Balet Moskwy

Jezioro Łabędzie - Rosyjski Klasyczny Balet Moskwy - Bilety na spektakl teatralny

W okresie od 1 do 15 lipca i w okresie od 15 do 24 października 2021 roku "Jezioro Łabędzie" w wykonaniu Rosyjskiego Klasycznego Baletu Moskwy obejrzą widzowie z 22 miast w Polsce. To będzie wspaniałe widowisko (w 2 aktach i 4 scenach, trwające 2 h 30 min. z przerwą), w którym bajecznie piękne kostiumy i zjawiskowa scenografia są połączone z niezrównaną muzyką Czajkowskiego i genialnym tańcem 40 tancerzy baletowych!

Rosyjski Klasyczny Balet to odnoszący sukcesy moskiewski zespół teatralny tańca klasycznego, w skład którego wchodzą najlepsi przedstawiciele rosyjskich szkół baletowych, zasłużeni mistrzowie tańca. Dziś oni stanowią podstawę kolektywu.

Kierownik baletu to zasłużony mistrz, choreograf i solista Hasan Usmanow, który swój warsztat zawdzięcza rosyjskim i zagranicznym wybitnym teatrom, w których występował.
Primabalerina, Zasłużona Artystka Rosji – Natalya Kungurceva.
W składzie kolektywu wśród uznanych tancerzy baletowych są laureaci konkursów międzynarodowych – Dmitry Smirnov, Alexander Butrimovich.
Do zespołu baletowego należą także młodzi tancerzy - absolwenci Moskiewskiej Akademii Choreografii, Akademii Baletu Rosyjskiego im. Agrippiny Waganowej (Petersburg) oraz innych znanych szkół baletowych w Rosji.

Rosyjski Klasyczny Balet jest jednym z najczęściej występujących zespołów baletowych, który ma w ciągu roku ponad 300 wystąpień. Jest entuzjastycznie przyjmowany zarówno w Rosji, jak i w Meksyku, Japonii, USA, Chinach, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Finlandii i innych krajach świata.

"Jezioro Łabędzie" to jedyny w swoim rodzaju utwór, który można słuchać i oglądać dziesiątki razy z coraz większym zainteresowaniem. Piękna, wysublimowana muzyka baletowa, cała do ostatniej nuty, przelewa się w taniec. Przy tym bajka przekształciła się w żywą symbolikę tego, co jest szlachetne i wzruszające w duszy słowiańskiej kobiety. Historia dziewczyny zaczarowanej w Łabędzia przez złego czarnoksiężnika to legenda znana z dzieciństwa. A motywy złowrogiej dwoistości w wizerunku Czarnego Łabędzia wciąż inspirują współczesnych artystów wszystkich gatunków sztuki.
"Jezioro Łabędzie", jak powiedział krytyk, to "wzruszająca pieśń bez słów"!

Czas trwania spektaklu: 2h 30 min. z przerwą (2 akty, 4 sceny)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Opole

IRA

IRA

(928)

najbliższe wydarzenie
14.02.2022 19:00

bilety od 135.00 PLN

KUP BILET

Recenzje i opinie: Jezioro Łabędzie - Rosyjski Klasyczny Balet Moskwy

Bilety się dublowały. Balet na dobrym poziomie. Nie wiem dlaczego fabuła została zmieniona i przez zakończenie typu "wszyscy żyli długo i szczęśliwie" pozbawiona jednego z piękniejszych tańców umierającego łabędzia. Może chodziło o skrócenie spektaklu. Pozdrawiam
Jestem zachwycona, organizacja super, bardzo podobało mi się przypominanie o nadchodzącym wydarzeniu i odpowiedż na każde zadane pytanie dotyczące wydarzenia. W przyszłości będę śledzić na Waszej stronie propozycje wydarzeń kulturalnych, żeby ewentualnie z nich skorzystać. Sam balet przepiękny, warto było czekać 1,5 roku. Dziękuję bardzo.
Przepiękne widowisko warte obejrzenia, pomocny i kulturalny personel. Dla mnie wszystko na plus.
Przepiękne widowisko taneczne. Taniec na najlepszym światowym poziomie. Niestety, zabrakło orkiestry. Muzyka grana była z playbacku. O czym organizator NIE poinformował. Pozostaje spory niesmak. :(
Serdecznie polecam wszystkim wrażliwym na sztukę. Wielki szacunek dla całej ekipy za niesamowitą kondycję i wczucie się na 200%. Niesamowity pokaz klasycznego baletu.
Piękny występ. Szkoda, że nie było żadnego przedstawienia i omówienia zespołu.
Pierwszy raz miałam przyjemność obejrzeć balet. Przed występem byłam podekscytowana i nakręcona pozytywnie i nie rozczarowałam się. Przepiękna muzyka, przepiękny taniec… naprawdę każdy powinien chociaż raz uczestniczyć w takim wydarzeniu. Nie jestem wybitnym znawcą ale uważam, ze sala ma znakomitą akustykę, dobrą widoczność sceny. Jedynie parking i wjazd/wyjazd to totalna porażka
Piękne przedstawienie, miło spędzony czas. Polecam wszystkim
Wspaniały występ
Piękne zwieńczenie tygodnia i sobotniego dnia. Cudowne przeżycie, wspaniałą atmosfera. Tancerze i tancerki pokazały mistrzostwo. Polecam
To był piękny wieczór, ale nie idealny. Do pełni zadowolenia zabrakło muzyki na żywo. Odtwarzanie muzyki było zdecydowanym minusem ze względu na towarzyszące temu szumy. Artyści sceniczni prezentowali się pięknie aczkolwiek scena dla nich była chyba za mała. Myślę, że tego typu wydarzenia powinny odbywać się w miejscu do tego przeznaczonym czyli w teatrze i w odpowiedniej oprawie muzycznej czy przy muzyce na żywo.
Bardzo polecam wszystkim!
Cudowny występ
Przedstawienie bardzo piękne. Tancerze cudownie tańczyły. Jedyny minus to brak wentylacji w hali, było bardzo duszno.
Jestem bardzo zadowolona z baletu
Tatiana Kysla 08.07.2021 11:32
Niesamowity występ!
Występ super!!! Ale nie podobały mi się warunki. Scena była ustawiona bardzo nisko, siedziałam w dziesiątym rzędzie i trudno mi było zobaczyć... Jeden bar z długą kolejką. Nie sprzedawali alkoholu, nie można wypić nawet lampki szampana. Moje siedzenie było poplamione ptasimi odchodami... Musiałam je uprzątnąć w pięknej sukience przed baletem... Występ 5, a warunki 1.
Występ był oczywiście wspaniały, jedyne zastrzeżenie mam do Hali Stulecia. Niestety nie jest to obiekt na takie występy. Brakuje nieco atmosfery. Dodatkowo krzesła są wyjątkowo niewygodne na 2h występ.
Grzegorz 07.07.2021 08:54
Super tancerze, przepiękny spektakl baletowy
Balet przepiękny polecam
balet wspanialy ,pozostawia niezapomniane wrazenie.Czekamy na nowe propozycje.
Bardzo mi się podobało.
Piękny występ!
ok
Cudowny występny. Następnym razem zabiorę córki.
Przepiękny, bajkowy, wykonany z najwyższą precyzją, dbałością o detale, a przy tym subtelny spektakl. Ogromny szacunek dla tancerzy. Nieprawdopodobne umiejętności! Wspaniała oprawa muzyczna. Polecam każdemu!
Piękny występ.
Niesamowity występ! Balet na wysokim poziomie, piękne stroje, wspaniała muzyka! Naprawdę wszystkim polecam!!
Spektakl wspaniały!! Cudowna muzyka i piękny taniec. Bardzo podobały mi się również kolorowe stroje. Ogólnie przepięknie. Jestem zachwycona.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii spektakl