spektakl

Jezioro Łabędzie - Rosyjski Klasyczny Balet Moskwy

spektakl

Jezioro Łabędzie - Rosyjski Klasyczny Balet Moskwy

Jezioro Łabędzie - Rosyjski Klasyczny Balet Moskwy - Bilety na spektakl teatralny

Jezioro Łabędzie - Rosyjski Klasyczny Balet Moskwy - Zgorzelec Hala sportowo- widowiskowa: PGE Turów Arena | Kupuj Bilety Online

W okresie od 8 do 17 marca 2019 roku "Jezioro Łabędzie" w wykonaniu Rosyjskiego Klasycznego Baletu obejrzą widzowie z 10 miast w Polsce. To będzie wspaniałe widowisko (w 2 aktach i 4 scenach, trwające 2 h 30 min. z przerwą), w którym bajecznie piękne kostiumy i zjawiskowa scenografia są połączone z niezrównaną muzyką Czajkowskiego i genialnym tańcem 40 tancerzy baletowych!

Rosyjski Klasyczny Balet to odnoszący sukcesy moskiewski zespół teatralny tańca klasycznego, w skład którego wchodzą najlepsi przedstawiciele rosyjskich szkół baletowych, zasłużeni mistrzowie tańca. Dziś oni stanowią podstawę kolektywu.

Kierownik baletu to zasłużony mistrz, choreograf i solista Hasan Usmanow, który swój warsztat zawdzięcza rosyjskim i zagranicznym wybitnym teatrom, w których występował.
Primabalerina, Zasłużona Artystka Rosji – Natalya Kungurceva.
W składzie kolektywu wśród uznanych tancerzy baletowych są laureaci konkursów międzynarodowych – Dmitry Smirnov, Alexander Butrimovich.
Do zespołu baletowego należą także młodzi tancerzy - absolwenci Moskiewskiej Akademii Choreografii, Akademii Baletu Rosyjskiego im. Agrippiny Waganowej (Petersburg) oraz innych znanych szkół baletowych w Rosji.

Rosyjski Klasyczny Balet jest jednym z najczęściej występujących zespołów baletowych, który ma w ciągu roku ponad 300 wystąpień. Jest entuzjastycznie przyjmowany zarówno w Rosji, jak i w Meksyku, Japonii, USA, Chinach, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Finlandii i innych krajach świata.

"Jezioro Łabędzie" to jedyny w swoim rodzaju utwór, który można słuchać i oglądać dziesiątki razy z coraz większym zainteresowaniem. Piękna, wysublimowana muzyka baletowa, cała do ostatniej nuty, przelewa się w taniec. Przy tym bajka przekształciła się w żywą symbolikę tego, co jest szlachetne i wzruszające w duszy słowiańskiej kobiety. Historia dziewczyny zaczarowanej w Łabędzia przez złego czarnoksiężnika to legenda znana z dzieciństwa. A motywy złowrogiej dwoistości w wizerunku Czarnego Łabędzia wciąż inspirują współczesnych artystów wszystkich gatunków sztuki.
"Jezioro Łabędzie", jak powiedział krytyk, to "wzruszająca pieśń bez słów"!

Czas trwania spektaklu: 2h 30 min. z przerwą (2 akty, 4 sceny)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Zgorzelec

Recenzje

Piękne stroje,piękne wykonanie do zawsze pięknej muzyki Czajkowskiego.Brakowało mi jednak orkiestry na żywo,i oprawy operowej-lepiej odbiera się wtedy taki występ{już byłam na takim balecie w operze} poza tym tragiczne zachowanie wielu widzów ,którzy zaczęli wychodzić jeszcze w trakcie ukłonów wykonawców.Kompletnie brak kultury!!!!!! jeszcze mam pytanie :czy już nie stosuje się podziękowania dla artystów w formie kwiatów ?? Z poważaniem Lucyna R.
OLSZTYN- HALA WIEJE GLĘBOKĄ KOMUNĄ, BALET OGŁADAŁOBY SIĘ DUŻO LEPIEJ W ŁADNIEJSZEJ OPRAWIE, A NIE NA ZWYKLYCH, MAŁOWYGODNYCH KRZESEŁKACH. LEKKO ROZCZAROWANA CAŁOŚCIĄ, WYSZŁAM PO OGLOSZENIU PRZERWY I MI WYSTARCZYLO.
KASIA 18.03.2019 15:39
Impreza pierwszorzędna . Tak cudownego występu dawno nie widziałam . Polecam
balet super; organizacja widowiska gorzej niż fatalna; brak słowa wprowadzającego, przedstawienia zespołu jego solistów, reżysera itd.... ; w przerwie brak możliwości kupna/ wliczenia w cenę biletu kawy, herbaty, napoi, słodyczy ....; brak informatorów w języku polskim. Jak na tak duże wydarzenie artystyczne oprawa widowiska nie do przyjęcia; wstyd dla naszego miasta.
Balet przepiękny, polecam wszystkim. Natomiast organizacja niekoniecznie... Sala "pachnąca" kurzem i potem...., ciężka mieszanka. Karygodnie niewygodne krzesła, że nie wspomnę, że wyższe osoby nie wiedziały co zrobić z nogami. Dwie łazienki (damska i męska) na tyle osób to chyba kpina. Ale balet, poezja... Ale pomimo tych niewygód
Jola 18.03.2019 09:06
super widowisko,przepiekny wystep ,genialni artyści,
Niesamowite widowisko! Nie wiem kiedy upłynęły ponad 2h, cały czas coś się dzieje.
Bardzo ładne i profesjonalne przedstawienie. Zresztą balet rosyjski jest znany od wielu, wielu lat z profesjonalizmu . Polecam dla miłośników baletu i nie tylko :)
Występ wart swojej ceny. Niezapomniane przeżycie.
jelknkaa 16.03.2019 22:28
Pod względem tanecznym i choreograficznym występ najwyższej klasy. Szkoda jednak, że tancerzom nie towarzyszy orkiestra grająca muzykę na żywo.
Wspaniałe przedstawienie taneczne!
Pierwszy raz byłem na takim występie, ale warto było zobaczyć balet w takim wykonaniu, byłem bardzo mile zaskoczony.
super występ na wysokim poziomie polecam.
Występ super, ale miejsce pozostawia bardzo wiele do życzenia. Przy takim występie puszczenie muzyki z tak nędznego nagłośnienia woła o pomstę do nieba.
Krzysztof 15.03.2019 08:49
Balet zawsze kojarzył mi się z klasą i elegancją, Niestety ten spektakl był tego zaprzeczeniem. Słaba scenografia, okropne stroje, interpretacja Jeziora Łabędziego na poziomie teatru dla dzieci. Jedyny plus dla solistki tańczącej główną rolę, która ratowała sytuację...
Fantastyczny spektakl. Polecam z czystym strumieniem :)
Balet - niesamowite przeżycie i piękne wykonanie! Coś wspaniałego. Miejsce natomiast pozostawia wiele do życzenia- plastikowe krzesełka, brak otwartej szatni. Warto było zobaczyć na żywo wykonanie Jeziora Łabędziego.
Bardzo ładnie,młodzi ludzie z klasą!Polecam
Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony. Mistrzowskie wykonanie, świetna oprawa. Polecam
Pierwszy raz byłam na balecie. Samo przedstawienie bardzo mi się podobało. Tancerze w doskonałej formie pokazali najwyższą klasę. Jedyne co odejmowało całości to Hala okrąglak (sama Hala nie jest zła, ale całość zdecydowanie lepiej by wyglądała w teatrze lub filharmoni) i lepsza byłaby muzyka na żywo. Co nie zmienia faktu że warto obejrzeć.
Dam spektakl jest świetny, ale brak orkiestry pokazuje, że jest to drugi rzut.
Wspaniały spektakl, godny polecenia wszystkim ceniącym balet
Balet-klasa światowa. Widowisko na hali sportowej - niekoniecznie.
Widowiskowy spektakl, cudowni artyści, wspaniałe kostiumy, odpowiednio dobrane światło i muzyka. Wszyscy jesteśmy uraczeni występem, czekamy na więcej.
Cudowne przeżycie artystyczne, balet tej klasy to prawdziwe wydarzenie. Ale organizatorzy opolskiego występu żenada!!!!!, żadnej zapowiedzi, żadnego wprowadzenia....po widowisku ani kwiatów, ani nic...wiocha po prostu. W hali zimno...publiczność w płaszczach i kurtkach...Jeśli nie jest się gotowym na tego rodzaju wydarzenie to lepiej go po prostu nie urządzać !!!
Rewelacyjny występ, polecam.
Warto zobaczyć takie widowisko
Balet super, Hala na 3
Byłam pierwszy raz na balecie i podobało mi sie bardzo. Stroje, muzyka i przepiękne zaangażowanie tancerzy zaczarowały mnie na cały czas trwania spektaklu. Jedyna uwaga co do miejsca - mimo wszystko hala stegu arena (okrąglak) nie do końca jest odpowiednia na takie widowiska - widoczność z boku płyty była średnia. Polecam zakup miejsc w sektorach (są wyżej i lepiej widać to, co dzieje się na scenie). Samo wykonanie baletu było super- tancerze czaruja widza od pierwszej minuty. Do tego dla osób znających treść baletu - zakończenie nieco odbiega od oryginału, także można się zaskoczyć. Polecam :)
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane

Zgorzelec inne wydarzenia