spektakl
Kariera po polsku

spektakl

Kariera po polsku

Kariera po polsku - Bilety na spektakl teatralny

Kariera po polsku - Bydgoszcz Kinoteatr Adria | Bilety na spektakl teatralny

KARIERA PO POLSKU, to sztuka o żebrakach, którzy nieoczekiwanie dla siebie robią urzędniczą „karierę”. Zostają wprowadzeni w świat establishmentu małego miasteczka przez żonę pyszałkowatego burmistrza, który ją zdradza, jest zajęty własną karierą i zbyt mało się nią interesuje. Żona, żeby się na nim zemścić, postanawia mu dowieść, że w dzisiejszych czasach aby zostać wysokim urzędnikiem, nie trzeba wiele umieć. Postanawia poszukać odpowiedniego kandydata wśród żebraków. W tym celu przebiera się za żebraczkę i wchodzi w ich środowisko. Żebracy, ponieważ jeden z nich chciał być kiedyś aktorem, chcą założyć teatrzyk uliczny i próbują nieudolnie zagrać fragment Wesela Wyspiańskiego. Pojawia się policjant, który uważa, że to jest zgromadzenie i usiłuje ich przywołać do porządku. Burmistrz chcąc wygrać zbliżające się wybory, odwiedza mieszkańców miasteczka i napotyka żebraków i swoją żonę, której nie rozpoznaje i „nadaje” na nią. Żona coraz bardziej wściekła, rozdziela wśród żebraków role, które mają zagrać przed burmistrzem i wtajemnicza ich w cały plan. Jeden żebrak ma udawać eksperta od ekonomii, drugi mecenasa, specjalistę w dziedzinie prawa miejskiego. Następuje spotkanie z burmistrzem, podczas którego burmistrz zaczyna wierzyć, że ma do czynienia z prawdziwymi fachowcami. W tak zwanym między czasie żona burmistrza zawiadamia Ministerstwo Gospodarki, że w małym miasteczku pojawił się geniusz ekonomii, który z pewnością przyda się w Ministerstwie. Do miasteczka przyjeżdża zainteresowany geniuszem, sam minister gospodarki i wręcza żebrakowi nominację na stanowisko swojego doradcy. Od tej chwili z żebrakiem, jako wysokiej klasy ekspertem od ekonomii, wszyscy muszą się liczyć. Jak by tego było mało, żona burmistrza zakochuje się w żebraku, który robi taką karierę i postanawia rozwieść się z mężem, który teraz w jej oczach, już niewiele znaczy. Ale na końcu następuje nieoczekiwany zwrot akcji, który misternie ułożony plan, wywraca do góry nogami. Wszystko bowiem okazuje się mistyfikacją. Widz w pewnym momencie zrozumie, że został wciągnięty przez aktorów w grę, w którą sam uwierzył. W przedstawieniu niebagatelną rolę odgrywa również papuga, która co chwila we wszystko się wtrąca, stając się mimo woli centralną postacią sztuki.
Całość jest satyrą na płyciznę intelektualną i moralną naszych czasów. Nie trzeba czegoś umieć, wystarczy być odpowiednio bezczelnym i chwalić się znajomościami żeby zrobić karierę. Karierę po polsku. Komedia, prawdziwa komedia.

Producent : Leszek Kwiatkowski
Reżyseria : Stefan Friedmann
Muzyka : Mariusz Telicki
Scenografia i kostiumy : Małgorzata Tarasewicz- Wosik

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Bydgoszcz

Brak wydarzeń w: Bydgoszcz

Recenzje

polecam, fajnie spędzone dwie godziny
JESTEM BARDZO ZADOWOLONY.
Super przedstawienie Zabawne pełny relaks !!!!!!
Kariera po polsku - lekki spektakl na dobry wieczór.
Pozytywnie :)
Słabe. Scenariusz bez polotu. dłuży się... Z aktorów żona Burmistrza (p.Kuklińska) wybija się ponad resztę. Jeszcze radę daje burmistrz (p.Pietrzak) z reszta jest znacznie gorzej... Raczej nie polecam...
Obsada Super, 2 godziny swietnej zabawy
Super!!! Rewelacyjny spektakl. Polecam
Dobra polska komedia osadzona w polskich realiach. Polecam.
Nieoczekiwana zmiana miejsc - po polsku - w polskich realiach. Mistrz - Tadeusz Ross - bawi swym tekstem do łez. Ale wygląd i kondycja fizyczna polskich aktorów - pozostawia wiele do życzenia. Nie wiem dlaczego Panowie=aktorzy uważają, że nie muszą o siebie dbać. Przykro patrzeć (za dyskomfort estetyczny 2* mniej) Przed Paniami - chylę czoło. Tak trzymać
Na plakacie były fotografie wielu osób, wystąpiła tylko jedna aktorka i 4 aktorów
Znakomita gra aktorska (Ewa Kuklińska, Artur Dziurman!) w miernej, przydługiej komedyjce, pełnej odgrzewanych kotletów, sucharów i nie spójnej fabuły. Nie polecam !
Z pewnością można się wybrać. Choć bardziej w moim guście były dwa inne Pikantni oraz Kłamstwo. Ale gra aktorska świetna.
Spektakl super, uśmiać się można. Aktorzy super. Oboje z mężem byliśmy bardzo zadowoleni. Polecamy spektakl oraz serwis biletyna.
Wspaniałe widowisko, oddające w pełni obecną sytuację.Warte obejrzenia, polecam
świetna sztuka pełna humoru, parodia władzy,świetni aktorzy.