spektakl

Klub Obieżyświatów - "O Afryce Nowaka i innych dziwakach" - Piotr Tomza

spektakl

Klub Obieżyświatów - "O Afryce Nowaka i innych dziwakach" - Piotr Tomza

Klub Obieżyświatów - "O Afryce Nowaka i innych dziwakach" - Piotr Tomza - Bilety na spektakl teatralny

Upraszczając sprawę - podróżnicy to megalomani. Niemal każdy z ego jak stąd, dokąd chcecie. Takie typy. Na dłuższą metę trudno ich zdzierżyć (kto wie, może właśnie dlatego tak często gdzieś wyjeżdżają?). Na szczęście - i to po pierwsze - jak zawsze, są wyjątki. Po drugie i jeszcze ważniejsze – to właśnie oni, ci straszni egomaniacy, zwykle mają do sprzedania najlepsze historie. Piotr Tomza od wielu lat wytrwale ich słucha. I czasem to, co usłyszy - spisuje. O tym opowie.

Piotr Tomza - dziennikarz, redaktor serwisu www.kolosy.pl

W ciągu ostatnich kilkunastu lat publikował m.in. w "Tygodniku Powszechnym", "Gazecie Wyborczej", "Kontynentach", "Poznaj Świat", "Rowertourze", "Afryce", "Taterniku", "Polityce" oraz ExplorersWeb. W latach 2005-2006 najpierw zakładał, a potem redagował, wspólnie ze Sławkiem Kuncem, miesięcznik "Globtroter". Podróżował, chociaż nigdy zbyt długo, po Europie, Afryce, Bliskim Wschodzie i Kubie. Wziął udział w projekcie Afryka Nowaka (był liderem etapu egipskiego), a następnie napisał o tej wyprawie książkę.

„Afryka Nowaka” ukazała się latem 2014 roku. Wcześniej, wiosną tego samego roku, Wydawnictwo W.A.B. wydało jego pierwszą książkę "Pokolenie Kolosów", zbiór kilkunastu reportaży o współczesnych polskich podróżnikach. Mieszka w Krakowie.

Podczas spotkania książki Piotra Tomzy będą dostępne w promocyjnej cenie 30 zł!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Klub Obieżyświatów - "O Afryce Nowaka i innych dziwakach" - Piotr Tomza

Witam bardZo dziękuję za zorganizowane spotkania siedziałam i słuchałam z zachwytem i zadziwieniem że taka podróż dookoła Afryki się odbyła.Nigdy nie słyszałam o Nowaku,podziwiam Jego go i jego pasję podróżowania i organizatorów tej podróży.Wyjątkowi i niesamowici ludzie w tym prelegent który sam brał udział w wyprawie.Przewijała mi się jedna myśl - szkoda że nie wiedziałam wtedy o tej wyprawie sama bym wzięła w niej udział.Dziękuje i pozdrawiam cieplutko Vasanta

Polecane z kategorii spektakl