spektakl

Kolacja na cztery ręce

spektakl

Kolacja na cztery ręce

Kolacja na cztery ręce - Bilety na spektakl teatralny

Kolacja na cztery ręce - Wschowa | Kupuj Bilety Online

„Kolacja na cztery ręce” Teatr Kamienica to przedstawienie szlachetne, budzące salwy szczerego śmiechu. Nacisk został w nim położony na zaprezentowanie aktorskiego kunsztu, żywy kontakt z publicznością i przypomnienie Widzom, czym może być teatr.
Aromat świeżych warzyw i owoców, pachnąca zupa grzybowa oraz najbardziej wyszukane gatunki owoców morza – barokowy przepych „Kolacji na cztery ręce” może oszałamiać. Do stołu, a właściwie do fortepianu zasiada dwóch wielkich kompozytorów XVIII wieku – Jerzy Fryderyk Haendel (Emilian Kamiński) i Jan Sebastian Bach (Olaf Lubaszenko). Ich słownemu pojedynkowi przygląda się tajemniczy i dowcipny miłośnik opery, kamerdyner Schmidt (Maciej Miecznikowski).
Dwaj muzyczni geniusze, dwa skrajnie różne charaktery. Pierwszy – miłośnik londyńskich salonów, bogaty i wpływowy, ulubieniec królów. Drugi – skromny, biedny, ale uznany i szanowany. Urodzeni w tym samym roku, doskonale znali nawzajem swoją twórczość, lecz nigdy się nie spotkali. Czy pod wyszukanymi strojami i kunsztownymi perukami mogą się kryć zwykłe ludzkie słabości?
Paul Barz, niemiecki dramatopisarz i muzykolog, poddaje obu wirtuozów uważnej analizie. Fikcyjne spotkanie tych dwóch postaci stanowi okazję do refleksji nad zaskakująco współczesnymi problemami. Czy pogoń za sukcesem, władzą i wpływami może dać człowiekowi szczęście? Jaka jest cena sławy? Czy sztukę można wycenić?
Kluczem do sukcesu jest obsada Teatru Kamienica aktorzy czujący muzykę, a przede wszystkim obdarzonymi poczuciem humoru.
Obsada: Emilian Kamieński, Olaf Lubaszenko, Maciej Miecznikowski

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Panowie w najwyższej formie! Super zabawa wymieszana z celnymi uwagami o życiu. Polecam kolację przed spektaklem, bo na scenie aktorzy maja prawdziwe jedzenie którym sie raczą, a głodnym widzom kiszki marsza graja???? A wogóle najlepiej coś przekąsić przed spektaklem a potem zajrzeć do restauracji teatralnej!
REWELACYJNA UCZTA! SAM SMAK :)
Pyszna uczta. Zgłodnieliśmy w trakcie i nabraliśmy apetytu na kolejną ucztę w piwnicach Kamienicy. .:) Polecamy . Wyśmienite danie dla koneserów że szczyptą współczesnych ziółek.
Spektakl się nie odbył, z powodu choroby aktora, o czym bileterki dowiedziały się na 15 minut przed planowanym występem. Straciłam czas i pieniądze (dwie godziny na dojazd, bo mieszkam poza Warszawą) i tyle. Teraz jeszcze muszę wystąpić o zwrot za niewykorzystany bilet, o wczoraj był straszny tłum przy kasie.
Polecam, spektakl na najwyższym poziomie.
Krystyna 20.11.2016 11:06

Polecane