spektakl

"Kora. Boska" Teatr Nowy Proxima w Krakowie

spektakl

"Kora. Boska" Teatr Nowy Proxima w Krakowie

"Kora. Boska" Teatr Nowy Proxima w Krakowie - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Kora po śmierci staje u wrót nieba, gdzie czekają na nią Trzy Maryjki. Bardzo strojne. Jak malowane: Matka Boska Częstochowska, Matka Boska Fatimska i Matka Boska z Guadalupe. Postawiona przed groteskowym Sądem Ostatecznym Kora wraca w piosenkach i wyznaniach do ziemskich wspomnień. Nareszcie ma okazję do opowiedzenia swojego życia tym, które mogły uczynić je lepszym… Spektakl jest opowieścią o kobiecie, artystce, córce i matce, o Polsce, religii, systemie i chorobie; to baśniowa historia o miłości, tęsknocie, niemocy i żalu.
Trzy Maryje symbolizują trzy różne postawy i trzy różne sfery życia. Trzy Cnoty Boskie. Matka Boska Częstochowska to Wiara – Kościół, Polska, polityka, system. Matka Boska Fatimska to Nadzieja – naiwność, czystość, dziecko i tęsknota. Matka Boska z Guadalupe to Miłość – prawdziwa wolna miłość, muzyka, szaleństwo i indiański trans…
W spektaklu usłyszymy największe przeboje Maanamu śpiewane przez Katarzynę Chlebny.
Obsada: Katarzyna Chlebny. Kora/ Piotr Sieklucki. Matka Boska Częstochowska/ Łukasz Błażejewski. Matka Boska z Guadalupe/ Paweł Rupala. Matka Boska Fatimska.
Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Chlebny/ Scenografia i kostiumy: Łukasz Błażejewski/ Aranże: Paweł Harańczyk/ Ruch sceniczny: Karol Miękina/ Charakteryzacja: Artur Świetny.
Autor plakatu: Łukasz Błażejewski.
Uwaga. Podczas spektaklu wykorzystywane jest światło stroboskopowe oraz intensywne zadymienie sali.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: "Kora. Boska" Teatr Nowy Proxima w Krakowie

Absolutny hit! 10/10! Piękny wokal, scenariusz rewelacyjny, aktorzy bezbłędni. Scenariusz przemyślany, piosenki Kory grane w odpowiednich momentach, ciasno przeplatając się z wątkiem poruszanym na scenie. Wokalistka wspaniała. Piękny głos, świetna charakteryzacja i gra sceniczna. Spektakl porusza trudne tematy depresji, samotności, wolności, religii. W odpowiednim momencie jednak negatywne emocje zostają rozładowane wyśmienitymi żartami. Jest to spektakl odważny, stawia trudne pytania, głośno podkreśla też sytuację dzisiejszej Polski. Dowodem na to, że spektakl jest absolutnie fenomenalny, mocny i świeży jest fakt, że teatrowi odebrano finansowanie po premierze. Nie polecam dla osób konserwatywnych, dewotek, przeciwników LGBT, zwolenników partii, która niszczy nasz kraj. Będziecie oburzeni, może nawet ktoś zemdleje.
Michalina 23.05.2022 08:55
"Kora. Boska" Teatr Nowy Proxima w Krakowie
Łódź, 22.05.2022
ARTKOMBINAT Scena Monopolis

Polecane z kategorii spektakl