spektakl

Mężczyźni na skraju załamania nerwowego

spektakl

Mężczyźni na skraju załamania nerwowego

Mężczyźni na skraju załamania nerwowego - Bilety na spektakl teatralny

Uwaga! Niebezpieczeństwo! Śmiech i łzy, z przewagą śmiechu, albo i łez... to zależy dla kogo... Czterech mężczyzn, zdrowych, bez problemów i większych nałogów, o ustabilizowanej pozycji zawodowej i towarzyskiej, o ugruntowanych poglądach.
Łączy ich wszystko: zainteresowania, przekonania, kobieta. Prawdziwa męska przyjaźń. Ale niekiedy, gdzieniegdzie, znienacka pojawia się rysa, czy pęknięcie...

Oto: Art, Mateo, Aleks i Kris (w dowodach mają wpisane bardziej swojsko brzmiące imiona) - mężczyźni na skraju załamania nerwowego i Monika - kobieta ich życia i... śmierci.
Błyskotliwie napisana tragikomedia, przesycona goryczą i ironicznym spojrzeniem na współczesny świat. Pogoń za pieniędzmi, kariera za wszelką cenę, łatwy seks, życie na jak największych obrotach, nieustanna adrenalina - oto cele bohaterów sztuki. Jednocześnie sztuka Burzyńskiej wpisuje się w nurt literatury (również dramatycznej) podejmującej próbę opisania i zdefiniowania świata męskich priorytetów i stereotypów. Koncept sztuki zasadza się na przewrotnym pomyśle, otóż bohaterowie są "zdalnie sterowani", są również bohaterami gry komputerowej, co daje prostą, lecz dzięki temu niezmiernie celną metaforę naszego funkcjonowania w świecie w ogóle.

Reżyseria: Piotr Łazarkiewicz
Scenografia: Katarzyna Sobańska
Muzyka: Antoni Łazarkiewicz

Występują:
Małgorzata Lipmann / Andżelika Piechowiak
Andrzej Deskur, Michał Lesień,
Andrzej Andrzejewski /Jan Wieczorkowski, Arkadiusz Janiczek/Leszek Lichota

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Mężczyźni na skraju załamania nerwowego

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl