spektakl

Miłość

spektakl

Miłość

Miłość - Bilety na spektakl teatralny

Miłość

Spektakl poetycki na podstawie wierszy Ks. Jana Twardowskiego.
Zapraszamy na literacko-muzyczne przedstawienie, które składa się z wierszy ks. Jana Twardowskiego. Jest to historia "everymana", który poszukuje odpowiedzi na pytania o sens życia i podstawowe wartości. Jesteśmy na stacji kolejowej "Miłość", na której nie zatrzymują się pociągi. Wędrowiec jednak czeka na "coś", co pozwoli mu odnaleźć samego siebie. Wiersze Ks. Jana Twardowskiego, poprzez bogactwo metafor i symboli, pozwalają na stworzenie uniwersalnego portretu współczesnego człowieka.
Adam Woronowicz

Studia na Wydziale Aktorskim AT w Warszawie ukończył w 1997 roku. Występował w Teatrze Powszechnym w Warszawie, od 2009 roku jest w zespole TR Warszawa. Laureat Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicz za sezon 2004-2005, przyznawanej przez redakcję miesięcznika "Teatr", za rolę Fadinarda w Słomkowym kapeluszu Eug'ne'a Labiche'a w Teatrze Powszechnym w Warszawie oraz Mirona w spektaklu Teatru Telewizji Pamiętnik z Powstania warszawskiego według Mirona Białoszewskiego. Zagrał rolę księdza Jerzego Popiełuszki w filmie Popiełuszko. Wolność jest w nas w reżyserii Rafała Wieczyńskiego. W 2011r. został laureatem Orła za najlepszą drugoplanową rolę męską w filmie Chrzest w reżyserii Marcina Wrony.
Janusz Strobel / muzyka

Jeden z najwybitniejszych wirtuozów gitary klasycznej, kompozytor, aranżer. Urodził się w Gdańsku w znanej muzycznej rodzinie. Karierę rozpoczął w zespołach jazzowych środowiska gdańskiego. W 1970r. wraz z Henrykiem Alberem stworzył legendarny ?Duet Gitar Klasycznych Alber ? Strobel?, który wkrótce został laureatem Jazz nad Odrą we Wrocławiu, rozpoczynając szeroką działalność koncertową. Na początku lat 90-tych założył zespół Janusz Strobel Trio, którego płyta w 1993r. uzyskała tytuł Albumu Roku.
Skomponował muzykę do wierszy polskich i rosyjskich poetów prezentowanych przez Annę Romanowską i Krzysztofa Kolbergera na płycie "Strofy dla Ciebie". Kolejny album z muzyką Janusza Strobla to "Wielka Pani" - młodzieńcze wiersze Karola Wojtyły mówione przez Joannę Szczepkowską, Krzysztofa Kolbergera i Jerzego Trelę. Na zamówienie Polskiego Radia powstała autorska płyta "Wierny sobie". Jako aranżer stworzył płyty takim artystom, jak: Jacek Kaczmarski, Hanna Banaszak, Elżbieta Adamiak, Aneta Łastik, Anna Serafińska, Łucja Prus i in. Poza muzyką dla potrzeb filmu, teatru oraz niezliczoną ilością piosenek, działalność kompozytorska artysty obejmuje również tworzenie muzyki na gitarę klasyczną solo i z towarzyszeniem orkiestry. Laureat wielui nagród. W 2013r. za całokształt twórczości artystycznej otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
Czas trwania spektaklu
ok. 70 min. / bez przerwy

Scenariusz i reżyseria: Janusz Kukuła
Muzyka: Janusz Strobel
Scenografia: Ľudmila Bubánová
Kostiumy: Maria Duda
OBSADA: ADAM WORONOWICZ, JANUSZ STROBEL

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Miłość

To wspaniałe spotkanie z myślą księdza Twardowskiego. Przekazane w sposób nieziemski. Pan Woronowicz mimochodem nawiązał silny emocjonalny kontakt z publicznością, która zamarła na czas spektaklu. Pan Strobel jak zwykle wspaniały. Nie wiem czyją grał muzykę, może swoją? Piękną.

Polecane z kategorii spektakl