spektakl
Najpiękniejsze Arcydzieła Baletowe

spektakl

Najpiękniejsze Arcydzieła Baletowe

Najpiękniejsze Arcydzieła Baletowe - Bilety na spektakl teatralny

Najpiękniejsze Arcydzieła Baletowe - Łódź Teatr Wielki | Kupuj Bilety Online

NAJPIĘKNIEJSZE ARCYDZIEŁA BALETOWE**- w wykonaniu najlepszych tancerzy w Polsce Artyści Polskiego Baletu Narodowego w arcydziełach wszech czasów. Najwybitniejsi tancerze baletowi w Polsce zatańczą wariacje solowe oraz zmysłowe duety z „Jeziora łabędziego”, „Śpiącej królewny”, „Dziadka do orzechów”, „Don Kichota”, „Giselle”, „Korsarza”, „**Szeherezady” i innych.

Zapraszamy Państwa na pełną emocji podróż do roztańczonego i magicznego świata baśni i tańca. Ta niezwykła gala baletowa to ponaddwugodzinny spektakl prezentujący najsławniejsze arcydzieła w wykonaniu tancerzy Polskiego Baletu Narodowego, na czele z solistami o międzynarodowej sławie. Wśród nich m.in. Vladimir Yaroshenko, rosyjsko-polski tancerz baletowy typu danseur noble (tancerz szlachetny), od września 2007 związany na stałe z Polską i Teatrem Wielkim – Operą Narodową.

Bogaty program, piękne aranżacje taneczne na najwyższym artystycznym poziomie oraz muzyka wielkich kompozytorów sprawią, że wieczór będzie niezapomnianą ucztą nie tylko dla koneserów baletu.

Galę poprowadzi miłośnik sztuki, dziennikarz kulturalny Oskar Świtała.

Obsada:
Soliści Polskiego Baletu Narodowego: Vladimir Yaroshenko, Melissa Abel / Chinara Alizade, Kristof Szabo, Irina Wasilewska, Anna Kipshidze, Gregor Giselbrecht, Olga Yaroshenko, Natalia Pasiut / Nika Afonina, Marco Esposito, Jaeeun Jung.

Tancerze Polskiego Baletu Narodowego: Svetlana Ovsyankina, Lubow Chmielewska, Natalia Kamińska

Choreografia:
Marius Petipa, Michaił Fokin, Jean Coralli, Jules Perrot, Lew Iwanow, Lorenzo Alberti, Eduard Bablidze, Antonio Lanzo.

Opracowanie choreograficzne: Lorenzo Alberti

Reżyseria i produkcja: Jarosław Sidorkiewicz

Czas trwania gali: 2,5 godziny z 1 przerwą.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

05.01.2020, 19:00 Teatr Wielki
 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Łódź

Recenzje

Brak recenzji

Polecane

Łódź inne wydarzenia