spektakl

Narodowa Perła Gruzji

spektakl

Narodowa Perła Gruzji

Narodowa Perła Gruzji - Bilety na spektakl teatralny

Narodowa Perła Gruzji - Olsztyn Warmińsko - Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego | Kupuj Bilety Online

Nowy program występów Narodowej Perły Gruzji jest jak gruziński stół, obficie zastawiony wieloma potrawami, zgodnie z kaukaską tradycją gościnności. Nie brak tam muzyki instrumentalnej, upajającej jak gruzińskie wino.
Ostry, dobrze przyprawiony szaszłyk z mięsa i warzyw – to taniec wojenny Chorumi, na który składają się kolejne fazy walki (zwiad, nadejście wroga, bitwa, świętowanie zwycięstwa). Kobiecą grację i zwinność, przypominającą krystalicznie czystą wodę z górskich potoków, będzie można podziwiać w tańcu Narnari. Pojawią się i owoce, noszone na głowach przez ulicznych sprzedawców w tańcu miejskim Kintauri, wprost z ulic starego Tbilisi. Wyrafinowane gusta pań zaspokoi słodycz tańca Osuri, w którym mężczyźni tańczą na palcach przed kobietami… Nie zabraknie też popisowego dania, a więc tańca z… nie, nie z szablami, z mieczami! Ów taniec, jeden z najbardziej archaicznych, o nazwie Parikaoba to choreograficzne przedstawienie szermierczych pojedynków, tak zaciętych, że z mieczy i tarcz dosłownie sypia się skry.
To wszystko, a nawet więcej, pragną ofiarować publiczności w postaci muzyki, tańca i śpiewu artyści Narodowej Perły Gruzji podczas dwugodzinnego spotkania z egzotyczną i fascynującą kultura Kaukazu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Olsztyn

Recenzje

Wspaniały występ! Talent, pasja, emocje. Piękne widowisko!
Genialny koncert. Artyści najwyższej klasy.
piękne widowisko,jestem pod wrażeniem wczorajszego występu i pięknego wręcz akrobatycznego występu tancerzy.
Wspaniały występ, dostarczył niesamowitych wrażeń. Zespół zaprezentował się w pełni profesjonalnie, zarówno jeśli chodzi o tancerzy, jak i muzyków. Muzyka gruzińska bardzo energetyczna, tańce żywiołowe i piękne stroje dopełniające całość. Świetny prowadzący, który wprowadzał w klimat prezentowanego kraju. To wszystko przypomniało mi piękno tego kraju i jego ludzi.
Nieprawdopodobny spektakl taneczno - muzyczny. Mistrzostwo do potęgi n-tej. Dynamika, synchronizacja, umiejętności akrobatyczno - baletowe. Wiele spektakli widziałem, w tym mistrzowskie tańce irlandzkie. Jednak występ "Narodowej Perły Gruzji" bije wszystko.
Szok Pozytywny! Mistrzostwo ruchu, rytmu, płynności i miękkości kobiecej, sprawności męskiej i wilczej radości istnienia. No i zespół muzyczny o ludowej i po-celtyckiej wrażliwości, a także współgraniu dawnych instrumentów w oparciu o radość wspólnego tworzenia Waszego Świata. Uczmy się tego my - ta wielka Europa. Gratulacje i proszę o jeszcze!
Przedstawienie było bardzo piękne. Polecam. Jedyny mankament to słabe oświetlenie sceny tanecznej i tancerzy.
Bardzo energetyczny występ. Było cudownie.
Genialny koncert. Artyści najwyższej klasy. Wspaniały wieczór Polecam nie będziecie żałować.
Oni są świetni! Nogi i ręce same się ruszają w rytm muzyki. Niesamowity pokaz sztuki tanecznej z energiczną muzyką. Polecam!
Występ zespołu z Gruzji bardzo mi się podobał.Profesjonalny zespół,bardzo dynamiczny,super zgrany do tego piękne stroje,i muzyka zupelnie inna niż nasza.Występ zespołu przbliżył mi kulturę Gruzji.
Cudowny żywiołowy występ
Występ bardzo dobry, dynamiczny. Bardzo nam się podobał. Apel to kilku osób z widowni. Szanowni Państwo, telefony komórkowe w teatrze naprawdę przeszkadzają. Większość z nas przyszła przeżyć niesamowite wrażenia artystyczne .. Proponuję telefon zostawić w domu a wrażeniami z koncertu podzielić się ze znajomymi przy dobrej kawie.
Piękny występ. Coś wspaniałego. Polecam.
Cudowny, pełen energii taniec gruziński. Bardzo wysoki poziom i klasa tańca jak rowniez towarzyszącej 10-osobowej kapeli gruzińskiej. Brawo!
Prawdziwa Perla. Zespół zgrany, atrakcja na wyższą skalę! Świeże powietrze z gór Kaukaza, barwy jesieni, dzwięki egzotycznych lutni. Nieziemski zador i temperament. Polecam gorąco!

Polecane

Olsztyn inne wydarzenia