Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

spektakl

„Nie lubię pana, Panie Fellini” monodram Małgorzaty Bogdańskiej

spektakl

„Nie lubię pana, Panie Fellini” monodram Małgorzaty Bogdańskiej

„Nie lubię pana, Panie Fellini” monodram Małgorzaty Bogdańskiej - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

„Nie lubię pana, Panie Fellini”, czyli historia włoskiej miłości Giulietty Masiny oraz Federica Felliniego w Centrum Kultury Zamek

Spektakl opowiada historię Giulietty Masiny, włoskiej aktorki neorealizmu, zdobywczyni dwóch Oskarów i – prywatnie – żony reżysera Federica Felliniego. Para poznała się w 1942 roku, w kolejnym wzięła już ślub. Byli małżeństwem przez 50 lat. Rozłączyła ich nagła śmierć Felliniego. Masina zagrała w siedmiu filmach swojego męża, m.in. w „La Stradzie”, „Niebieskim ptaku”, czy „Nocach Cabirii”. Burzliwy i pełen emocji związek dwojga arystów zainspirował Koterskiego do zmierzenia się z tym tematem na teatralnym afiszu. Rolę Masiny w "Nie lubię pana, Panie Fellini" oddał swojej żonie, Małgorzacie Bogdańskiej.

„Nie lubię pana, Panie Fellini” to druga produkcja warszawskiego Teatru w Walizce. Za pierwszym razem twórcy teatru - Koterski i Bogdańska - pracowali z felietonami Krystyny Jandy. Na ich podstawie powstał monodram „Moja Droga B.”, który Koterski wyreżyserował, a Bogdańska zagrała.

Artystom zależało, aby Teatr w Walizce był szeroko dostępny oraz... żeby mógł się zmieścić do walizki. Ta z monodramu „Nie lubię pana, Panie Fellini” jest bardzo pojemna: w spektaklu znajdziemy takie rekwizyty jak m.in. kapelusz Federica Felliniego, buty do stepowania, filmowy klaps, czy bębenek Gelsominy.

Na podróż w czasie przez wspólne życie i kolejne plany filmowe włoskiej pary organizatorzy zapraszają 26 marca (niedziela) do Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu.

Małgorzata Bogdańska – polska aktorka, w filmie debiutowała już w wieku 16 lat. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, a następnie rozpoczęła pracę w Teatrze Ochoty w Warszawie, gdzie gra do dziś. Znana m.in. z roli Beaty Miauczyńskiej w filmie „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, czy Kobiety o Wielu Twarzach z „Baby są jakieś inne”. Razem z Markiem Koterskim założyła warszawski Teatr w Walizce.

Marek Koterski – polski reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, dramatopisarz. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. W swoich filmach wykreował postać Adasia Miauczyńskiego, którego losy widzowie mogli śledzić m.in. w „Domu wariatów”, „Nic śmiesznego”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, czy obsypanym nagrodami „Dniu Świra”. Za zbiór dramatów o tym samym tytule został nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2003.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: „Nie lubię pana, Panie Fellini” monodram Małgorzaty Bogdańskiej

Czy można w jednej godzinie zamknąć opowieść o życiu człowieka i ?..oddać w pełni dramaturgię jego losu? Czy można opowiedzieć o kobiecie, która poświęciła całe swoje życie dla tej jedynej miłości i zrobić to tak ,aby pokazać jej ?słabość? nie odbierając jednocześnie jej godności ? Wydaje się ?.niemożliwe. Monodram Małgorzaty Bodgańskiej? Nie lubię pana, Panie Fellini? w reż. Marka Koterskiego temu przeczy. Przedstawienie dynamiczne i pełne emocji, nie daje szans pozostania obojętnym na przekazywane treści, dotyka umysłu i serca.Tego spotkania z Panią Małgorzatą Bogdańską trzeba doświadczyć!
Gabi So 27.03.2017 21:47
„Nie lubię pana, Panie Fellini” monodram Małgorzaty Bogdańskiej
Wrocław, 26.03.2017
Centrum Kultury "ZAMEK"
Wrogowie powiedzą - "wiadoma rzecz rodzina" - niech mówią! Każde ich słowo zbędnem! Bardzo mi się podobało i już!
Rozalia 27.03.2017 12:24
„Nie lubię pana, Panie Fellini” monodram Małgorzaty Bogdańskiej
Wrocław, 26.03.2017
Centrum Kultury "ZAMEK"

Polecane z kategorii spektakl