spektakl

Teatralna Niedziela "O szewczyku co smoka wawelskiego pokonał"

spektakl

Teatralna Niedziela "O szewczyku co smoka wawelskiego pokonał"

Teatralna Niedziela "O szewczyku co smoka wawelskiego pokonał" - Bilety na spektakl teatralny

Już 16 stycznia zapraszamy na pierwszą w tym roku Teatralną Niedzielę.

Teatr Animacji Falkoshow z Krakowa przedstawi spektakl “O Szewczyku, co Smoka Wawelskiego pokonał".Po spektaklu odbędą się warsztaty uzupełniające. Sztuka ta przedstawia jedną z najbardziej znanych krakowskich legend o królu Kraku, jego pięknej córce i żarłocznym wawelskim smoku, którego pokonał dzielny szewczyk. Będzie to nie tylko nowa interpretacja znanego podania lecz przede wszystkim zabawa w poszukiwanie objaśnień. Jak Szewczykowi udało się pokonać smoka? Po co stawiano kopce? Spektakl rozgrywa się na niewielkiej powierzchni – powierzchni skrzyni, z której wychodzą kramarskie postaci – ludowe rzeźby, które ożywione ręką jednego aktora, raz sprzedawcy, raz komiwojażera, raz ulicznego artysty, opowiadają nam w sposób niezwykle plastyczny i jednocześnie nowoczesny historię sprzed tysiąca lat. W muzyce do spektaklu nietrudno doszukać się charakterystycznych dla krakowskich okolic dźwięków, to doskonała zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

W trakcie warsztatów, które odbędą się po spektaklu, dzieci będą mogły doświadczyć procesu tworzenia teatru plastycznego. W aktywny sposób poznają różne formy teatru lalek, odkrywają wagę roli scenografii oraz muzyki, poznają technikę podkładania głosu lalkowym postaciom. Są współtwórcami improwizowanych etiud, podczas których dotykają specyfiki pracy aktora-lalkarza.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Góra Kalwaria

Brak wydarzeń w: Góra Kalwaria

Recenzje i opinie: Teatralna Niedziela "O szewczyku co smoka wawelskiego pokonał"

Przedstawienie dla dzieci, ale rodzice też zadowoleni. Razem z moim synkiem dawno tak się nie śmialiśmy.
Świetna atrakcja
Bardzo fajny, kreatywny występ. Bawili się i dzieci dorośli
Genialne, oby było więcej ludzi z taką pasją i talentami. Wyborne, niezwykle pomysłowe i interaktywne przedstawienie dla dzieci i dorodnych:-) ja - mama - bawiłam się przednio:-) a dzieci jeszcze lepiej:-)))
Dzieci i mąż zachwyceni! Nawet 9 miesięczna Hela była zaciekawiona!

Polecane z kategorii spektakl