Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

spektakl

"Parapetówka" - Teatr Żelazny

spektakl

"Parapetówka" - Teatr Żelazny

"Parapetówka" - Teatr Żelazny - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Parapetówka to spektakl oparty na motywach bestselleru M. Szczygielskiego pt. „Berek”. Głównymi bohaterami są Anna (Ewa Błachnio) i Paweł (Piotr Wiśniewski) – pałający do siebie ideologiczną nienawiścią.

Anna: katoliczka, zacięta „moherówa”, mniej więcej w balzakowskim wieku, emerytowana samotna matka dorosłej córki. Paweł: młody, inteligentny, przystojny, utalentowany, wysportowany, atrakcyjny. Trzydziestoletni samotny gej. Dziecko porzucone przez matkę, wychowywane samotnie przez ojca, który nigdy nie zaakceptował orientacji i wyborów syna. Od lat ich ciężko wypracowany rytm dnia polegający m.in. na uprzykrzaniu sobie wzajemnie życie demonstrując swą nienawiść zawsze i wszędzie, zostaje zaburzony, gdy Anna staje się ofiarą wypadku i wymaga codziennej opieki. Jedyną osobą, która może jej udzielić pomocy, jest Paweł.

Z pozoru lekka komedia uświadamia nam, jak nasze emocje, uczucia, zachowania, wybory potrafią nas tłamsić, przytłaczać. Codzienna historia opowiedziana z niecodziennej perspektywy… Basi (Marta Marzęcka) i Tadzika (Jacek L. Zawada), którzy całej historii z pewnością dodają skrzydeł…

​Codzienna historia opisana z niecodziennej perspektywy…

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: "Parapetówka" - Teatr Żelazny

Świetny spektakl o miłości i tolerancji. Minimalistyczna scenografia i rewelacyjne aktorstwo. Trochę śmiechu i trochę łez... Pędzić na przedstawienie jak "w dym"!
ironelvis 07.11.2019 21:45
Bardzo dobry spektakl, który daje do myślenia :) Warto się wybrać.
Dominika 04.11.2019 12:22
bardzo fajny spektakl ,dobra zabawa jak i temat do przemyśleń....dylematy "naszych czasów" i konfrontacja zachowań przedstawiona w nieszablonowy sposób
andyyz 04.11.2019 10:15
super spektakl, Teatr Żelazny wymiata :) Ewa Błachnio rewelacyjna
Babaja 04.11.2019 09:11
Bardzo pomysłowy i profesjonalnie wykonany spektakl , daje do myślenia i jednocześnie z nutą komizmu. Polecam , warto obejrzeć.
Greg 04.11.2019 08:55

Polecane z kategorii spektakl