Praski Balet Kameralny / Pražský komorní balet | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

spektakl

Praski Balet Kameralny / Pražský komorní balet

spektakl

Praski Balet Kameralny / Pražský komorní balet

Praski Balet Kameralny / Pražský komorní balet - Bilety na spektakl teatralny

17 grudnia (Cz) 19:00

Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

BLACK MIRROR

Egzystencjalny, abstrakcyjny balet jako metafora nidy nie doświadczonej tajemnicy życia i świata. Choreografia jest zainspirowana obrazem Vladimira Houdeka "Czarne lustro". Współpracę Hanny Polańskiej Tureckovej i Vladimira Houdeka można określić jako "stan filmowego kolażu tańca i obrazu poszukujący definicji współzależności między językiem ciała a przekazem wizualnym". Widać silne inspiracje modernizmem. Głównym zainteresowaniem kreatywnego duetu są aktualne możliwości abstrakcji, która zawsze jest procesem, związkiem.

SILENT CRY

Inspiracją do stworzenia kameralnej choreografii dla trzech tancerzy był poemat symfoniczny Rusałka Antoniego Dvoraka. Historia, która dzieje się w teraźniejszości mówi o relacjach interpersonalnych i zdarzeniach, które mogą odbywać się wokół nas, często za zamkniętymi drzwiami. Intensywność wspaniałej muzyki Dvoraka wzmacnia i podkreśla konflikt oparty na miłości, pasji i egoizmie, prowadzący do tragicznego końca.

Muzyka: Antoni Dvorak Rusałka
Choreografia: Hana Litterová
Scenografia i kostiumy: Pavel Knolle
Reżyseria światła: Jakub Sloup

COME SEE COMME ÇA

Muzyka: Heinrich Ignaz Franz von Biber, Ren Aubry, Franz von Biber, Ren? Aubry, Murcof, Balanescu Quartet, Goran Bregović
Reżyseria: Aleksandra Dziurosz
Konsultacja dramaturgiczna: Bartosz M. Martyna
Choreografia: Aleksandra Dziurosz & tancerze
Aranżacja muzyki: Andrzej Kopeć
Scenografia i kostiumy: Pavel Knolle
Reżyser światła: Jakub Sloup

Come see Comme ça jest wariacją na temat życia kilku osób, które los doprowadził do jednego miejsca. Spektakl inspirowany jest pojęciami baroku, paradoksu i kontrastu. Jest to opowieść o ludzkich potrzebach, które mają szanse pojawienia się tylko w pewnych specjalnych okolicznościach. Jedną z takich sytuacji jest wieczorne przyjęcie. Potrzeby te, często ukryte przed światem zewnętrznym, dochodzą do głosu pod postacią pospolitych instynktów i zachowań i możliwe, że zobaczymy obie ich strony - przyjazną i przyjemną, jak również wstydliwą i wrogą. Ile prawdy jest w ich zachowaniu? Chodź zobacz. Popatrz. Zobaczysz, że nie są całkiem szczęśliwi. Czują się comme ci comme ça.

W programie:

Black mirror
Silent cry
Come see comme ça

Bilety: 12 zł

Opieka merytoryczna cyklu Scena Elektoralna 2015. Teatr Tańca dr hab. Aleksandra Dziurosz.

www.prazskykomornibalet.cz

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane