spektakl

Preludium słowiańskie

spektakl

Preludium słowiańskie

Preludium słowiańskie - Bilety na spektakl teatralny

PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIE to spektakl muzyczny sięgający do korzeni kultury Słowian. Inspiracją do powstania scenariusza był Kalendarz Słowiański oraz symbolika przyrody zaklęta w czterech porach roku. Twórcy widowiska Agnieszka Glińska i Marek „Smok” Rajss za pomocą różnorodnych form ekspresji twórczej – muzyki, rytmu, tańca, rdzennych pieśni i bodypaintingu wykreowali na wskroś współczesną, a jednak sięgającą głęboko do rdzennego ducha interpretację świata prasłowiańskiego, z bogactwem wierzeń i obrzędów, wyznaczonych rytmem przyrody.

Dynamika żywej muzyki oraz pieśni słowiańskich, zilustrowana tańcem i plastyką przenosi widza na emocjonalnie głęboki poziom doznań i pierwotnych znaczeń, za którymi tęsknimy.
Spektakl w wykonaniu zespołu Art Color Ballet, Wataha Drums oraz grupy wokalnej Strojone przybliża współczesnemu widzowi barwny świat archetypu kultury słowiańskiej, pełnej magii i osobliwości.

Choreografia, reżyseria i projekt plastyczny:
Agnieszka Glińska

Muzyka
Marek „Smok” Rajss

Scenariusz
Agnieszka Glińska
Marek „Smok” Rajss
Ewa Szawul

Współpraca przy choreografii
Małgorzata Popławska
Barbara Gwóźdź
Michał Adamowicz

Pieśni tradycyjne
grupa wokalna STROJONE

Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Preludium słowiańskie

Po raz drugi uczestniczyłam w wydarzeniu Preludium Słowiańskie i tak samo jak za pierwszym razem jestem pod wielkim wrażeniem. Stroje, muzyka, światła - magiczne i urzekające. Bębny, taniec i śpiew - mistrzostwo! To nie tylko moje wrażenie, ale również całej naszej 5 osobowej grupy. Spektakl przenosi do niesamowitego świata wierzeń i emocji, którego odczuwa się każdym zmysłem.
Fantastyczny spektakl! Taniec, muzyka i malarstwo w doskonałym połączeniu ! Efekt niesamowity gorąco polecam! Czekam na kolejny.
Rewelacyjny spektakl!
Wspaniały występ. Ogromne wyrazy uznania
Po raz kolejny pieknie. Jak wino dojrzewacie i smakujecie z każdym spektaklem coraz lepiej.
Magiczny powrót do korzeni. Byłam drugi raz. Niesamowita muzyka, śpiew, taniec i cała oprawa artystyczna. I jabłko ze sceny po spektaklu smakuje sławiańską ziemią 😍 dziękuję za piękne emocje
Przepiękny występ. Oglądałam go już drugi raz. Chętnie wybiorę się kolejny raz.
Byliśmy już trzeci raz, i kolejny raz było to niesamowicie miłe wydarzenie.
Warto było czekać od marca`20. Muzyka, scenografia, momentami zaskakujące środki wyrazu/przekazu użyte na secenie i choreografia przeniosły mnie w "inny świat" (bardzo mi bliski). Świetnym pomysłem było rozłożenie na widowni kalendarium świąt słowiańskich - to jak libretto a zarazem zaznajomienie/uświadomienie widza, który "zabierze do domu gotowca" i być może nie zapomni tych dat. Pewne niedociągnięcia były widoczne w występach grupy tanecznej ale po tak długiej przerwie mogę "przymknąć oko". Życzę wielu występów :-)
Najbardziej wyjątkowe widowisko, w jakim miałam okazję wziąć udział... Trudno je w jakikolwiek sposób zrecenzować - najlepszą rekomendacją, niech będzie fakt, że na pewno wybiorę się na każde następne. Jeśli istnieje coś, co koniecznie powinno się zobaczyć, to zdecydowanie jest to Preludium Słowiańskie... Niestamowite emocje i wzruszenie...
Spektakl wysmakowany wizualnie pod względem choreograficznym z uzupełniającą całokształt scenografią. Wokal i niezwykle energetyzująca muzyka, potęgują efekt naszej słowiańskiej przeszłości. Warty nawet kolejnego obejrzenia.
Niesamowite wrażenia. Spektakl nie do porównania z niczym innym.
zjawiskowe, inspirujące, intrygujące, piękne, wielowymiarowe przedstawienie Dziękuję :)
Po raz trzeci jestem na Preludium. Zawsze przybywam z kolejnymi znajomymi, wszyscy jesteśmy zachwyceni. Wspaniała muzyka, balet i kolor.
Tak wiele razy przesuwano wydarzenie, że w końcu na nim nie byłam z córką... A szkoda.
Wspaniale wydarzenie! Widziałem to trzeci raz i z przyjemnością zobaczę raz jeszcze jeśli tylko będzie okazja. Zdecydowaie poleciłbym każdemu.
Znakomity spektakl, sama przyjemnosc. Warto bylo czekac.
Wspaniałe widowisko! Doskonała jakość dźwięku, niemalże jak w kinie. Świetne kostiumy wzbogacające piękne tańce. Drobny minus - chciałabym, aby trwało trochę dłużej ;)
Spektakl podobał nam się.
Cudowny spektakl. Uczestniczyłam już drugi raz w tym przedstawieniu.
Wyjątkowy, oczarowujący spektakl!
Świetny występ, nieszablonowy. Dobrze dobrana choreografia, bębny i śpiewy że aż ciarki przechodzą. Duży plus za fabułę, według mnie najlepszy projekt ArtColorBallet.
Fenomenalne, kompletne doświadczenie piękna sztuki!
Wspaniałe przestawienie, cały rok opowiedziany bez użycia jednego dialogu. Warto było czekać!
Spektakl zachwyca mnogością wrażeń, połączenie tańca, muzyki i koloru daje niezapomniany efekt.
Spektakl jest wspaniały, dlatego oglądnęłam go już szósty raz i nie zamierzam na tym poprzestać. Piękna muzyka i choreografia, transowe bębny, zachwycający biały śpiew i tematyka, która mnie fascynuje. Spektakl zasługuje na owacje na stojąco, którymi jest nagradzany za każdym razem.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii spektakl