Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

spektakl

Profesjonalistka - monodram z piosenkami (w wyk. Lidii Stanisławskiej)

spektakl

Profesjonalistka - monodram z piosenkami (w wyk. Lidii Stanisławskiej)

Profesjonalistka - monodram z piosenkami (w wyk. Lidii Stanisławskiej) - spektakl

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

PROFESJONALISTKA

Monodram w wykonaniu Lidii Stanisławskiej – wokalistki o charyzmatycznym głosie i doświadczeniu teatralnym – jest słodko-gorzką opowieścią o aktorce, która w życiu pragnęła dwóch rzeczy: być kochaną i zrobić karierę. W czasie 90 minut spektaklu poznajemy w filmowym skrócie tragikomiczne losy bohaterki. To z jednej strony zabawna do łez, z drugiej refleksyjna, czasami wręcz nostalgiczna opowieść o marzeniach, planach życiowych i ich codziennym zderzaniu z rzeczywistością. To także opowieść o fatalnym miłosnym zauroczeniu. Atutem widowiska są piosenki napisane w jednej stylistyce, aczkolwiek w rozmaitych rytmach: blues, ballada, tango, bossa nowa i pop.

Autorem widowiska jest Jerzy Andrzej Masłowski – poeta, autor znanych i lubianych piosenek, opowiadań i sztuk teatralnych. Utwory skomponował Sławomir Wierzcholski, najwybitniejszy obecnie polski bluesman, lider zespołu „Nocna zmiana bluesa”.

Autor: Jerzy Andrzej Masłowski,
Muzyka: Sławomir Wierzcholski,
Reżyseria: Katarzyna Krakowiak.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Profesjonalistka - monodram z piosenkami (w wyk. Lidii Stanisławskiej)


Jak działają recenzje?
Po obejrzeniu monodramu „Profesjonalistka” a przed podzieleniem się wrażeniami, posłuchałam kilku utworów w wykonaniu Lidii Stanisławskiej, która ma w repertuarze nie tylko jej dedykowane utwory, ale także piosenkę„Viens, viens” śpiewaną przez Marie Laforet – utwór który znają wszyscy sympatycy Lidii Stanisławskiej – piosenkarki. Monodram to gatunek trudny bo wymagający od artystki utrzymania uwagi widzów na sobie bez chwili oddania pozycji podmiotu komukolwiek. Dlatego wprowadzenie do widowiska piosenek, kompozycji bluesmena Sławka Wierzcholskiego, dodaje energii, jest jak warstwa kremu w torcie pomiędzy ciastem. Razem to świetnie smakuje. Scenografia jest oszczędna, zarazem wystarczająca. Pierwszy rekwizyt z jakim na scenę wchodzi grana przez Lidię Stanisławską Aldona Kopeć to powróz na którym zawiązana jest pętla. Powróz urwał się, zamiar samobójczy nie powiódł się jak wiele innych życiowych planów Aldony zawiedzionej brakiem powodzenia w obu aspektach życia - zawodowym i prywatnym. Ostatni w spektaklu rekwizyt służy niespełnionej artystce i zawiedzionej uczuciowo kobiecie do realizacji celu zarobkowego, który jest odległy od jej zamierzeń, ale pozwala na obecność w teatrze, który okazał się drugą nieodwzajemnioną miłością Aldony po mężczyźnie o imieniu Seweryn. Jak to było w życiu, Aldona opowiada publiczności skupiając na sobie uwagę przez 90 minut.
Bogna 13.12.2022 11:42
Profesjonalistka - monodram z piosenkami (w wyk. Lidii Stanisławskiej)
Warszawa, 11.12.2022
Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)
Życiowy, słodko-gorzki monodram w fantastycznym wykonaniu p. Lidii Stanisławskiej. Spektakl raczej dla dojrzałych widzów
MJ 12.12.2022 11:54
Profesjonalistka - monodram z piosenkami (w wyk. Lidii Stanisławskiej)
Warszawa, 11.12.2022
Służewski Dom Kultury - Sala widowiskowa (SDK)

Polecane z kategorii spektakl