spektakl
SUPERMENKA- monodram Jowity Budnik

spektakl

SUPERMENKA- monodram Jowity Budnik

SUPERMENKA- monodram Jowity Budnik - Bilety na spektakl teatralny

SUPERMENKA- monodram Jowity Budnik - Nowy Dwór Mazowiecki Nowodworski Ośrodek Kultury | Bilety na spektakl teatralny

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na monodram Teatru Gudejko pt. „Supermenka” w wykonaniu Jowity Budnik.

Supermenka” to opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej, inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, córki, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej. 90 minut na pokazanie takiego bogactwa doświadczeń, to bardzo mało. Chyba, że na scenie widzimy znakomitą aktorkę Jowitę Budnik, znaną z „Placu Zbawiciela”, „Nikifora”, „Jezioraka”, „Papuszy”, „Na dobre i na złe” oraz „M jak miłość”, nagradzaną za główne role Złotymi Lwami i Orłem – Polską Nagrodą Filmową.

W „Supermence” jak w życiu, dramat miesza się z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem, a śmiech następuje po łzach i wściekłości.

„Supermenka”, to opowieść inteligentna więc podobnie jak w życiu inteligentnego człowieka, nie ma w niej czasu na nudę. W opowiadanej przez Jowitę Budnik historii pojawia się galeria groteskowych, choć z życia wziętych postaci. Desperackie próby bohaterki, aby poradzić sobie na niebezpiecznych zakrętach życia, wzbudzają z jednej strony wielki podziw, a z drugiej wywołuje salwy śmiechu.

Tytułowa Supermenka bierze na swoje barki ciężary, którym nie sposób podołać. Potrafi jednak krytycznie podejść do swoich relacji z dziećmi, matką, ukochaną pracą oraz mężczyznami.

Uczy się na swoich własnych, często bolesnych, błędach.
I znajduje rozwiązanie!


autor: Dorota Macieja
reżyseria: Jerzy Gudejko
scenografia: Krzysztof Kelm
kostiumy: Grażyna Gudejko
obsada: Jowita Budnik

Karty wstępu 30 zł

  • Karty wstępu ze zniżką na Nowodworską Kartę Familijną do nabycia tylko w kasie ośrodka kultury za okazaniem karty;
  • Zakupiona karta wstępu nie podlega zwrotowi.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Nowy Dwór Mazowiecki

Brak wydarzeń w: Nowy Dwór Mazowiecki

Recenzje

Bardzo miło spędzony czas. Sztuka pełna prawdy, dobrej gry aktorskiej i humoru. Zdecydowanie dla kobiet, nieliczni mężczyźni nie w pełni łapali niuanse, mogliby nawet pokusić się o seksizm. Świetna Jowita Budnik. Polecam
Super się bawiłam :)))
Fantastyczny spektakl, bardzo mi się podobał, aktorka Jowita Budnik- fenomenalna! Temat spektaklu na czasie, z poczuciem humoru. Polecam serdecznie!!!
Spektakl super! Świetna zabawa i mnówstwo śmiechu, ale tez jest miejsce na refleksję nad naszym życiem i jego priorytetami. Jowita Budnik rewelacyjna. Pokazała kunszt aktorski najwyższej klasy. 90 minut minęło błyskawicznie i było mi szkoda, ze spektakl juz się kończy.Zdecydowanie polecam i wybrałabym się po raz drugi.
super przedstawienie, świetna pani Jowita.
Wspaniały spektakl! Samo życie😊.