spektakl

Sonia Bohosiewicz - Chodź ze mną do łóżka

spektakl

Sonia Bohosiewicz - Chodź ze mną do łóżka

Sonia Bohosiewicz - Chodź ze mną do łóżka - Bilety na spektakl teatralny

Sonia Bohosiewicz - Chodź ze mną do łóżka | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

SONIA BOHOSIEWICZ w spektaklu CHODŹ ZE MNĄ DO ŁÓŻKA”

Tekst: Andrzej M. Żak
Reżyseria: Adam Sajnuk
Premiera: grudzień 2013, Teatr Polonia

„Chodź ze mną do łóżka” to doskonały monodram Soni Bohosiewicz, która z błyskotliwą inteligencją opowiada o przeszłości swojej bohaterki i trudnej rzeczywistości, w której przyszło jej żyć. Jest to przejmująca, ciepła, wzruszająca, ale i bardzo zabawna sztuka, która z pewnością zachwyci nawet najbardziej wyszukanego widza. Spektakl przez ponad dwa sezony gościł na deskach Teatru Polonia Krystyny Jandy.

Rola za występ w monodramie przyniosła Soni Bohosiewicz Różę Gali 2014 w kategorii „Teatr”.

RECENZJE:

„Tym monodramem aktorka wraca na deski po kilkuletniej przerwie. I trzeba uznać jej

powrót za udany także za sprawą znakomitej reżyserii Adama Sajnuka. Gdy Bohosiewicz pojawia się na scenie Teatru Polonia (…), wkrótce staje się jasne, że zabierze widzów w podróż, której się nie spodziewali: słodycz pastelowych kwiatków na tapecie ścian jej pokoiku przewrotnie kontrastuje bowiem z tematem ukrytym pod figlarnym tytułem (…). Słodko-gorzka konwencja zmienia się w zależności od tego, z kim akurat bohaterka rozmawia, a właściwie rozgrywa w myślach potencjalną

rozmowę w pustym szpitalnym pokoju. Raz uwodzi lekarza w porno-czerwieni, za chwilę prosi męża, by więcej jej nie odwiedzał. Temperamentna kobieta mówi o swoim cierpieniu, na zmianę pogrążając się w mrocznych refleksjach lub z zaskakującym dystansem i ironicznym poczuciem humoru, mając po prostu świadomość własnego absurdalnego położenia.”

Piotr Guszkowski, Metro, nr 2717

„W przypadku tego obrazu rzeczywistość jest wielowymiarowa, a każda emocja

spotęgowana jest do granic zmysłowego postrzegania. Wszystko za sprawą jednej chwili, jednego wypadku, jednego zdarzenia, które wywraca cały świat do góry nogami. Nic już nie jest i nie będzie takie jak kiedyś. Los zmienił zasady gry, do których trzeba się dostosować, albo złożyć broń i poddać (…). Wzrusza i zmusza do zastanowienia (…). Poza piękną Sonią, piękny jest także sam spektakl. Niesamowicie barwna i efektowna scenografia Katarzyny Adamczyk dopełnia całości i jest integralną częścią widowiska. Kolorowa, kwiecista przestrzeń o fakturze identycznej, co sukienka bohaterki zdaje się krzyczeć: 'Zobacz! Mimo wszystko i na przekór wszystkiemu moje życie jest piękne! Jest barwne, jest bogate'. Przejścia między scenami doskonale akcentowane są grą świateł, a dźwięki muzyki malują nastroje i emocje. Wszystko jest klarowne, czyste. Ten spektakl zdaje się być pieśnią na cześć życia. Pełnego, mądrze przeżytego życia. Nawet pozbawiona ciała dusza ma prawo i ma siłę by kochać i cieszyć się. Choć przepełniona goryczą i smutkiem- nie poddaje się. Żyje, doświadcza, kocha.”

Katarzyna Binkiewicz, www.krytykat.wordpress.com

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Świetny spektakl, polecam.
Przedstawienie SUPER!!!!! Aktorka w swojej roli GENIALNA!!!
Spektakl bardzo dobrze przygotowany, wspaniale zagrany, poruszający.Brawo! dla Soni Bohosiewicz
Wyborna gra aktorska z najwyższej półki. Była refleksja, humor i uznanie za pomysł wykonania pozornie banalnych scen ale w niespodziewany sposób. Brawo, brawo, brawo.
Bardzo podobała mi się Sonia w tej sztuce, było czasami śmieszno, smutno i wzruszająco. Brawo Soniu - z przyjemnością spędziłam ten czas.
organizacja świetna, spektakl bardzo dobry
Genialny spektakl i gra aktorska !
Niesamowity spektakl, bardzo głęboki i poruszający.. zmuszający do zatrzymania się i zastanowienia nad własnym życiem i jego wartością. Niesamowita, genialna w swojej roli Sonia Bohosiewicz. Z chęcią wybrałabym się na podobny spektakl jeszcze raz.
Sonia Bohosiewicz doskonała!
Niesamowite wydarzenie, świetnie spędzone prawie 1,5 godziny. Sztuka warta polecenia. Gra aktorska -godna podziwu.
Ryszard 08.06.2015 14:22

Polecane