spektakl

Spektakl "Kolacja dla głupca" BTD

spektakl

Spektakl "Kolacja dla głupca" BTD

Spektakl "Kolacja dla głupca" BTD - Bilety na spektakl teatralny

Spektakl "Kolacja dla głupca" BTD | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Spektakl KOLACJA DLA GŁUPCA

„Kolacja dla głupca” to jedna z najlepszych komedii teatralnych na świecie. Jej autorem jest Francis Veber, francuski scenarzysta i reżyser, znany przede wszystkim jako autor filmu „Pechowiec” ze słynnym komikiem Pierrem Richardem w tytułowej roli. Finał spektaklu jest wzruszający i ludzi wrażliwych skłoni do przemyślenia, jak powinniśmy się do siebie odnosić. To mądra komedia. Bawienie widzów to rzecz ważna, a tu wzbogacona o refleksję.

Pierre Brochant, bogaty wydawca bestsellerów, wraz z przyjaciółmi z paryskich wyższych sfer urządza raz w tygodniu swoisty, a zarazem okrutny turniej zwany „kolacją dla głupca”. Istotą konkursu jest przyprowadzenie ze sobą na wspomnianą kolację największego nieudacznika – wygrywa ten, kto przyprowadzi największego głupca. Pierre jest przekonany o wygranej – jego „gość” to François Pignon, wyjątkowo nierozgarnięty księgowy z ministerstwa finansów, którego pasją jest budowanie makiet z zapałek. Niestety, tuż przed kolacją Pierre’owi wypada dysk… i to jest dopiero początek jego nieszczęść. A wszystko przez pana Pignona, który pomimo najszczerszych chęci wciąga Pierre’a w istny wir kłopotów.

Główne role w przedstawieniu wyreżyserowanym przez Zdzisława Derebeckiego grają doborowi aktorzy Bałtyckiego Teatru Dramatycznego:
Adrianna Jendroszek, Dominika Mrozowska, Małgorzata Wiercioch, Bartosz Budny, Wojciech Kowalski, Piotr Krótki, Adam Lisewski.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Cudownie spędzony wieczór

Polecane