spektakl

Spektakl "Wielkie Gorące Szybkie PUFF"

spektakl

Spektakl "Wielkie Gorące Szybkie PUFF"

Spektakl "Wielkie Gorące Szybkie PUFF" - Bilety na spektakl teatralny

Program "Teatr Polska" ponownie odwiedzi nasze miasto i zawita do POK "Dom Chemika". Tej jesieni będziecie mieli okazję zobaczyć u nas dwa widowiska. Na pierwsze z nich "Wielkie, gorące, szybkie PUFF" zapraszamy już 16 września. Szczegóły dotyczące kolejnego wydarzenia, przedstawimy niebawem, obserwujcie więc naszą stronę i media społecznościowe.

W jaki sposób powstał wszechświat i czy kiedyś przestanie istnieć? Co było przedtem, a co stanie się potem? Czym są czarne dziury, skąd wzięła się Ziemia i jak wygląda życie gwiazdy… Co zrobić z czasem, którego nie ma i czym była nicość… Dlaczego protony i elektrony szalały na „imprezie narodzinowej wszechświata” i jakie były tego konsekwencje… No i co z tym czwartym wymiarem?!

Trudne pytania i jeszcze trudniejsze odpowiedzi okazują się w pełnej humoru inscenizacji – zrealizowanej częściowo w konwencji teatru w teatrze – fascynujące, zabawne i zrozumiałe nawet dla tych, którzy nigdy nie interesowali się astrofizyką. Jak mówi jeden z bohaterów, kosmiczna rozróba trwa na całego, a scena pełna jest wektorów i pracząstek, aktorskiej energii oraz ożywionych form.
Teatralną adaptację książki Bogusia Janiszewskiego pt. Wielkie Gorące Szybkie Puff warto polecić zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Inscenizacja otrzymała nominację do nagrody teatralnej Złota Maska 2020 w województwie śląskim w kategorii spektakl dla młodych widzów.

Zapraszamy 16 września o godz. 17:00 do sali widowiskowej POK „Dom Chemika”. Bilety w cenie 15 zł, do nabycia w kasie POK, tel.: 81 458 67 21. Przedstawienie przeznaczone dla widzów od 8 r. ż.

Spektakl "Wielkie, gorące, szybkie PUFF" powstał na podstawie książki Bogusia Janiszewskiego "Kosmos. To, o czym dorośli ci nie mówią" z drobną domieszką "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza i jeszcze drobniejszą domieszką tekstów Pawła Chomczyka.

Celem Teatru Polska jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych polskich teatrów mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Popularyzuje on sztukę teatralną oraz działa na rzecz niwelowania barier ekonomicznych w dostępie do teatru, szczególnie w miejscowościach oddalonych od dużych ośrodków teatralnych.

Program Teatr Polska realizowany jest we współpracy z ośrodkami kultury od 2009 roku przez Instytut im. Zbigniewa Raszewskiego, a finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Spektakl "Wielkie Gorące Szybkie PUFF"

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl