spektakl

Stowarzyszenie Umarłych Poetów - Och-Teatr

spektakl

Stowarzyszenie Umarłych Poetów - Och-Teatr

Stowarzyszenie Umarłych Poetów - Och-Teatr - Bilety na spektakl teatralny

Stowarzyszenie Umarłych Poetów - Och-Teatr - Warszawa | Kupuj Bilety Online

Tom Schulman - STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW

Teatralna wersja kultowego filmu Petera Weira. W Akademii Weltona, elitarnej męskiej szkole z internatem, rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Do grona pedagogów dołącza nowy charyzmatyczny wykładowca języka angielskiego – John Keating. Czterem zasadom akademii, którymi są: tradycja, honor, dyscyplina i doskonałość, przeciwstawia inny sposób kształcenia i wychowania. Ciekawość świata, wrażliwość na literaturę piękną, umiejętność samodzielnego myślenia i chęć rozwijania indywidualnych pasji – to wartości, które próbują realizować jego uczniowie w tajnym klubie entuzjastów poezji. Co zwycięży: restrykcyjnie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?

Reżyseria: Piotr Ratajczak
Opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak
Przekład: Bartosz Wierzbięta
Dramaturgia: Maria Marcinkiewicz-Górna
Scenografia i światło: Marcin Chlanda
Kostiumy: Grupa Mixer
Choreografia: Arkadiusz Buszko
Asystentka ds. scenografii i kostiumów:Małgorzata Domańska
Realizacja dźwięku: Michał Cacko
Producent wykonawczy i asystent reżysera: Jan Malawski

Obsada: Weronika Łukaszewska, Adrian Brząkała, Mirosław Kropielnicki, Wojciech Malajkat, Maciej Musiałowski, Paweł Pabisiak, Radomir Rospondek, Jakub Sasak, Aleksander Sosiński, Jędrzej Wielecki
Czas trwania: 110 minut, bez przerwy
Data premiery: 28 marca 2019

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Spektakl cudowny, polecam szczególnie osobom, które uwielbiają film :)
Przedstawienie super. Bardzo polecamy.
Rewelacja, super widowisko gra aktorska nie wiem kedy minęly dwie godziny spektaklu. Gorąco polecam.
SUPoetów 15.01.2020 14:53
Niesamowite gorąco polecam.
Najlepsza sztuka na jakiej byłam!!
Świetna gra aktorska, niesamowita dynamika, dobrze dobrana muzyka. Sztuka rewelacyjnie oddaje klimat powieści. Na widowni bardzo duża rozpiętość wiekowa i wszyscy pod wrażeniem.
Ta historia jest wspaniała i bałam się, że ta forma sztuki zepsuje mi zdanie o niej. Myliłam się, dostałam dużo a nawet więcej niż się spodziewałam. Sztuka została podana tak, że wykrojone wątki jej nie psują. Elementy musicalu, poczucie humoru, aktorzy, ścieżka dźwiękowa, światła, scenografia. Wszystko na szóstkę. Z wielką chęcią zobaczyłabym ten spektakl jeszcze raz. Brawo dla reżysera i całej ekipy
Poza walorami artystycznymi, wynikającymi ze wspaniałej gry aktorów oraz pomysłu inscenizacyjnego, ujęła mnie fantastyczna współpraca nauczyciela z uczniami - w wymiarze dosłownym - wszak Profesor Malajkat to Rektor Akademii Teatralnej. Warto, aby to przedstawienie obejrzeli uczniowie, nauczyciele, studenci i wykładowcy.
Wspaniałe przedstawienie! Pełne humoru i silnych wzruszeń. Aktorzy 3 krotnie wychodzili na scenę przywoływani gromkimi brawami widzów.
Spektakl bardzo ciekawy. Wspaniała gra aktorska młodych aktorów, pełnych energii, zapału, poświęcenia, zaangażowania. Świetny występ Wojciecha Malajkata. Muzyka, kompozycja przedstawienia fantastyczna. Dziękuję za spektakl.
Wspaniałe przedstawienie! Dzięki niemu to był bardzo dobrze spędzony wieczór. Każdy z aktorów zagrał fantastycznie choć Maciej Musiałowski jako główny bohater jakoś tak najlepszy z nich wszystkich. Z chęcią zobaczyłabym ten spektakl jeszcze raz.
Mądry i fantastycznie zagrany spektakl ! Na długo pozostanie w pamięci.
Wspaniały, poruszający spektakl. Obawiałam się go trochę po genialnym filmie i brawurowej roli Robina Williamsa. Niepotrzebnie! Charyzmatyczny Pan Malajkat, świetnie zarysowane postaci grane przez pozostałych aktorów. Bardzo do mnie przemówiła ta interpretacja. POLECAM! Uroniłam wiele łez. A owacje na stojąco były zaszczytem! :)
Duża przyjemność. Intelektualna i estetyczna. Klasyczny tekst w nowoczesnej aranżacji i świetnym wykonaniu. Pełna sala i końcowa owacja na stojąco potwierdzają, że takich wydarzeń chcemy w NCK więcej.
Fantastyczny spektakl, pełen energii i wzruszeń.
"Oh capitain, my capitain". Piękny spektakl, idealnie zagrany, z poczuciem humoru. nie odbiega od oryginału. Bardzo polecam i pozdrawiam wszystkich aktorów.
Zarówno reżyser jak i aktorzy stali przed trudnym zadaniem zmierzenia się z legendą filmu Petera Weira i kreacją Robina Williamsa sprzed 30-lat i moim zdaniem wyszli z tego obronną ręką. Spektakl stanowi spójną całość i ogląda się go bardzo dobrze. Jedyne co można zarzucić to dobór muzyki. The Who czy The Doors być może miały być odwołaniem się do swego rodzaju uniwersalizmu, ikon buntu ale myślę, że do młodego widza przemawiałaby bardziej współczesna muzyka.. Na spektaklu byłem z 15-letnią córką. Odbyliśmy później interesującą rozmowę na temat buntu, konformizmu, budowania tożsamości. Polecam to przedstawienie.
Spektakl doskonały. Zarówno dla dorosłych, jak i dla młodzieży. Mojemu dwunastolatkowi też się podobał. Świetnie zrobiony, minimalistyczna scenografia i gra aktorska na najwyższym poziomie. Udźwignął zderzenie z kultowym już filmem. Polecam
Do dziś mam dreszcze. Super spektakl, perfekcyjna obsada i gra aktorów. Młode pokolenie profesjonalne, Malajkat wymiata.
Świetna sztuka. Cudowni młodzi aktorzy! Ponad dwie godziny wzruszeń i śmiechu. Chętnie zobaczyłabym jeszcze raz! Naprawdę warto!!
6 na 5 gwiazdek!!! Mistrzowska sztuka. Świetna gra aktorów i pomimo nieskomplikowanej scenografii bardzo fajnie zorganizowane. Oglądnąłbym to raz jeszcze a później...raz jeszcze

PROMOCJA DNIA

-25%

Gdynia
24.01.2020 19:00

bilety od 45,00 zł

KUP BILET

Polecane

Warszawa inne wydarzenia