Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

spektakl

TEATR CIUT FRAPUJĄCY

spektakl

TEATR CIUT FRAPUJĄCY

TEATR CIUT FRAPUJĄCY - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

W październiku 2001 roku pięciu jegomości z Pińczowa powołało do życia Teatr Ciut Frapujący. Byli to Tomasz Pietrzykowski, Paweł Wawrecki, Przemysław Majchrowski, Marcin Błach i Wojciech Jurewicz. Pierwszy spektakl „Kwartet dla czterech aktorów” Bogusława Schaeffera miał premierę 23 marca 2002 roku w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Rezultat przerósł ich oczekiwania. Po 10 przedstawieniach w Pińczowie sztuka zawitała m.in. do Jędrzejowa, Małogoszcza, Końskich, Ostrowa Wielkopolskiego, Kielc, Chodzieży, Warszawy i Szydłowca, gdzie TCF zdobył Grand Prix IX Zamkowych Spotkań Teatralnych o Laur „Złotego Gargulca”. Zapragnęli działać dalej … Nieprzerwanie od 20 lat są na kulturalnej mapie województwa i właśnie świętują jubileusz.

Działają przy Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. Przez zespół przewinęło się ponad 40 osób w różnym wieku i rozmaitych profesji. Mają w swoim dorobku 22 spektakle od klasyki teatru po przedstawienia muzyczno kabaretowe. Otrzymali wiele nagród i wyróżnień, między innymi trzykrotnie Świętokrzyską Nagrodę Kultury (w tym indywidualnie dla Wojciecha Jurewicza, który od 17 lat kieruje grupą), został on również wyróżniony tytułem Człowiek Roku 2017 w powiecie pińczowskim w plebiscycie Echa dnia. Ponadto TCF otrzymał cztery statuetki Scyzoryka w kategorii TEATR oraz tytuł Osobowość Gminy Pińczów.
Jednak największym dla nich sukcesem są sale wypełnione po brzegi uśmiechniętą i zadowoloną publicznością. Ta wspaniała energia krążąca między sceną a widownią jest dla TCF rzeczą najważniejszą.

„KONCERT JUBILEUSZOWY” to niemal dwie godziny doskonałej zabawy, podczas której zespół Teatru Ciut Frapującego prezentuje wyborne wersje piosenek, monologów i skeczów wybitnych polskich autorów. Program z okazji 20-lecia istnienia grupy to collage sarkazmu, refleksji i parodii wzbogacony rocznicowymi akcentami.

Osoby z Teatru Ciut Frapującego biorące udział w jubileuszowym koncercie:

Agnieszka Smuga-Żeromińska
Małgorzata Lotko
Agnieszka Strzelec
Anna Łupińska
Marcin Błach
Jerzy Znojek
Krzysztof Brociek
Aleksander Jurewicz
Mariusz Rogala
Wojciech Jurewicz
Wioletta Spychała (gościnnie)

CZYTAJ WIĘCEJ

Ania

Ania

(6)

najbliższe wydarzenie
08.10.2022 19:00

bilety od 20.00 PLN

KUP BILET

Bilety

Brak wydarzeń w: Busko-Zdrój

Brak wydarzeń w: Busko-Zdrój

Recenzje i opinie: TEATR CIUT FRAPUJĄCY

Genialna gra aktorów szczególnie pan Błach
Michał 17.01.2022 11:38
TEATR CIUT FRAPUJĄCY
Busko-Zdrój, 15.01.2022
BSCK

Polecane z kategorii spektakl