Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

spektakl

TEATR POLSKA -Kobieta z Wydm

spektakl

TEATR POLSKA -Kobieta z Wydm

TEATR POLSKA -Kobieta z Wydm - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

KOBIETA Z WYDM
Spektakl to widowisko teatru przedmiotu wykorzystujące rzeźby kinetyczne (grawitacyjne), figury witrażowe i elementy teatru cieni przedmiotów inspirowane powieścią wybitnego pisarza Abe Kobo. Dwie historie prowadzone polifonicznie, które łączy wspólny temat – kuszenie. Pokusa pojawia jako konsekwencja ucieczki nazwanej poszukiwaniem. Pojawia się w miejscu ustronnym, pustynnym. To pokusa władzy, pokusa życia wiecznego i pokusa mocy. Pierwsza historia to opowieść artysty, który usprawiedliwia swe istnienie tworzonym dziełem sztuki. Druga historia to rzecz o naukowcu, który pragnąc dostać się na karty encyklopedii, wyrusza na poszukiwanie nieznanego gatunku owada. I tym warunkuje sens swego istnienia. Obaj doświadczają niemocy, kruchości i niewoli. Obaj ulegają pokusie, mając świadomość, że pokusie nie uległ tylko Jeden Taki, co na krzyżu skończył. Ale to inna historia.
Za scenariusz, inscenizację oraz witraże odpowiada Adam Walny - absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej; reżyser i twórca autorskiego teatru przedmiotu.
Rzeźby kinetyczne: Piotr Bożyk - profesor krakowskiej ASP; zajmuje się projektowaniem produktu, wystaw i projektowaniem graficznym.
Muzyka: Chiao – Hua Chang - taiwańska wirtuoz instrumentu o nazwie Erthu; komponuje, gra i improwizuje na wielu oryginalnych tajwańskich instrumentach
Światło: Mariusz Cholajda - twórca autorskiego teatru hacha, z wykształcenia filozof i reżyser teatralny.
Występują: Adam Walny, Mariusz Cholajda
Dofinansowano z Budżetu Państwa ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Czechowice-Dziedzice

Brak wydarzeń w: Czechowice-Dziedzice

Recenzje i opinie: TEATR POLSKA -Kobieta z Wydm

Brak recenzji

PROMOCJA DNIA

-25%

Kraków
09.12.2022 19:00

bilety od 80,00 zł

KUP BILET

Polecane z kategorii spektakl