Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

spektakl

Teatr Ciut Frapujący

spektakl

Teatr Ciut Frapujący

Teatr Ciut Frapujący - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

ZATRZYMANY

Teatr Ciut Frapujący przygotowuje nowy spektakl. Tym razem będzie to dramat psychologiczno-kryminalny w intensywnym klimacie na motywach książki „Brainwash” Johna Wainwrighta.

Wpływowy i zamożny adwokat Henryk Nawrocki (Wojciech Jurewicz) przygotowuje się do wieczornego balu dobroczynnego. Ma na nim wygłosić przemówienie, by zachęcić mieszkańców do wpłat na rzecz dzieci. Przedtem musi jednak wstąpić na komisariat, by porozmawiać ze starym przyjacielem, komisarzem Wiktorem Szulcem (Marcin Błach). Nawrocki znalazł poprzedniego dnia ciało zamordowanej dziewczynki i policjant chce wyjaśnić pewne szczegóły.
W trakcie rozmowy, w której bierze udział także porywczy detektyw Marek Otman (Mariusz Rogala), powoli wychodzi na jaw, że to Nawrocki stał się głównym podejrzanym. Policjanci nie wierzą w jego wersje zdarzeń. Sytuację pogarszają mętne zeznania i fakty zgromadzone przez policję w toku śledztwa. Naciskany przez przesłuchujących prawnik powoli traci pewność siebie, plącze się w zeznaniach i nie mówi całej prawdy. Komisarz również znajduje się w trudnej sytuacji: zatrzymany to wpływowa postać. Sam szef policji (Krzysztof Brociek) nalega, by położyć kres przesłuchaniu - po drugiej stronie ulicy, na przyjęciu, wszyscy czekają na Nawrockiego. W sprawie pojawia się również żona adwokata Alicja Nawrocka (Agnieszka Smuga Żeromińska), której zeznania nadają sprawie nowy wymiar.
Jak wygląda prawda? Kto wygra w tym pojedynku?

Napięcie utrzymuje się od pierwszej słownej potyczki po zaskakujące zakończenie.

Muzykę specjalnie do tego spektaklu skomponował światowej sławy pianista jazzowy, urodzony w Pińczowie muzyk Artur Dutkiewicz.

„Zatrzymany” to pojedynek dwóch odmiennych charakterów. Impulsywny, ambitny i dumny prawnik mierzy się z refleksyjnym, inteligentnym i drobiazgowym detektywem. Atmosferę konfliktu podsyca brutalny policjant, który sądzi, że pięść to najlepszy sposób na wyciągnięcie z człowieka prawdy.

Reżyseria Wojciech Jurewicz
Czas trwania: 75 min
Spektakl od 16 lat

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Busko-Zdrój

Brak wydarzeń w: Busko-Zdrój

Recenzje i opinie: Teatr Ciut Frapujący

Bardzo ciekawy spektakl i ciekawa fabuła. Gratuluje gry aktorskiej. Spektakl wciągający. Tak trzymać👍😁
Krzysztof 27.10.2022 15:29
Było super.Gra aktorska oraz fabuła super.Mam nadzieję , że będzie więcej.
Basia 24.10.2022 13:16
Wypoczywając weekendowo w Bristolu udało nam się poznać bardzo ciekawy projekt artystyczny jakim niewątpliwie jest Teatr Ciut Frapujący, Świetnie się bawiliśmy, bo taki element tzw. kultury wyższej pomiędzy spacerem, spa i basenem dobrze nam zrobił. Znakomita rozrywka dla wypoczywających. Tak trzymać. Powodzenia 🙂👍
Jacek 23.10.2022 08:42

PROMOCJA DNIA

-25%

Zabrze
07.12.2022 19:00

bilety od 69,00 zł

KUP BILET

Polecane z kategorii spektakl