spektakl Teatr CoMeta

Da Vinci miał rację

spektakl Teatr CoMeta

Da Vinci miał rację

Da Vinci miał rację - Bilety na spektakl teatralny

Autor sztuki, nieżyjący już francuski dramatopisarz o polskich korzeniach Roland Topor, to postać w europejskiej kulturze niezwykła: prozaik, dramaturg, scenarzysta, reżyser, scenograf, poeta, rysownik a nawet aktor, który w swych dziełach odważnie choć niekonwencjonalnie przyglądał się rzeczywistości nazywając ją często paniczną czyli pozorną.

Przedstawienie przenosi widza do spokojnej podparyskiej willi, w której porządna mieszczańska rodzina emerytowanego policjanta Moreau, oczekuje z niecierpliwością przyjazdu przyjaciół. Niczym niezapowiedziane wypadki przerwą jednak spokój gospodarza, zmuszając go do podjęcia prywatnego śledztwa w poszukiwaniu właściciela pewnej zguby. Śledztwo to doprowadzi go jednak do zgoła nieoczekiwanego odkrycia, które będzie miało wpływ na wszystkich mieszkańców domu.

Inscenizacja będzie nawiązywać swoją estetyką do twórczości graficznej Topora oraz wykorzystywać specyficzne i niekonwencjonalne poczucie humoru zawarte w tekście sztuki, z którego autor znany był także prywatnie. Oprawa plastyczna przedstawienia będzie, jak zapowiada reżyser Dominik Wendołowski, świadomą grą z przyzwyczajeniami teatralnymi widzów, która przybliży oryginalny świat twórczości Rolanda Topora.

Dodatkową oprawą spektaklu będzie muzyka na żywo, ale również odbieranie spektaklu większą niż zwykle liczbą zmysłów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Da Vinci miał rację

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl