spektakl

Teatr OBF - musical "W sieci"

spektakl

Teatr OBF - musical "W sieci"

Teatr OBF - musical "W sieci" - Bilety na spektakl teatralny

Teatr OBF - musical "W sieci" - Pruszków Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie - Sala Widowiskowa | Kupuj Bilety Online

Spektakl Teatru Tańca OBF „W Sieci” porusza temat świata współczesnych nastolatków. Świata zdominowanego interaktywnym życiem w sieci a pozbawionego tradycyjnych relacji, realnych więzi.

Mówią niewiele, piszą skrótami. Nie patrzą ludziom w oczy, patrzą w telefon. Tam mają znajomych, rozrywki, randki, seks i niemal wszystkie informacje świata, których nie są w stanie przeczytać, tym bardziej przyswoić. Nazywani są iGeneration. Pokolenie sieci, szklanych ekranów. Pokolenie „always on”.

To osoby przepływające między światem realnym a wirtualnym, w którym zaspokajają swoje dziecięce i młodzieńcze potrzeby, spędzają czas wolny, poszukują akceptacji i budują poczucie przynależności. Osoby będące on-line 24 godziny na dobę, z lęku przed utratą czegoś ważnego, przed tym, że ominie ich coś istotnego.

Siecioholizm, sieciozależność, cyberzależność, infoholizm, uzależnienie od Internetu, infozależność- to tylko niektóre z obecnie funckjonujących nazw problemu. Problemu, który prowadzi do społecznej izolacji oraz zaniedbywania różnych form aktywności społecznej, nauki, aktywnego wypoczynku, rozwoju pasji i zainteresowań.

Spektakl „W sieci” opowiada krótką historię dziewczyny czytającej tradycyjną książkę, która trafia do grupy rówieśniczek pochłoniętych cyber życiem. Z początku wyobcowanej outsiderce udaje się nawiązać kontakt z pokrewną duszą po czym w duecie przekonują pozostałe bohaterki, że realna więź jest ważniejsza od tej interaktywnej. Spektakl kończy się symbolicznym podaniem dłoni na znak wspólnoty i porozumienia, ciepła obecności innych osób, poczucia wspólnoty, bycia razem tu i teraz.

Przedstawienie poprzedzone będzie krótką pogadanką profilaktyczną na temat aktywności w sieci, korzystania z urządzeń mobilnych, telefonów i mediów społecznościowych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Pruszków

Brak wydarzeń w: Pruszków

Recenzje

Brak recenzji

Polecane