Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

spektakl

Teatr Szydełko-Moje, nie moje.

spektakl

Teatr Szydełko-Moje, nie moje.

Teatr Szydełko-Moje, nie moje. - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Premiera Teatru Szydełko "Moje, nie moje"

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci i rodziców na premierę spektaklu „Moje nie moje” w wykonaniu Teatru Szydełko, która będzie miała miejsce 25 lutego o godz.16:00. Ta pełna uroku historia rozbawi i wzruszy zarówno małych, jak i dorosłych widzów. Treść spektaklu jest odpowiednia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Spektakl opowiada historię zwierząt, które pewnego dnia znajdują wielkie i tajemnicze jajo. Początkowo każde z nich chce, aby odkrycie znalazło się w jego posiadaniu, wierzy bowiem, że z jaja wykluje się jego własny potomek. Sprawa jednak komplikuje się, gdy ze znaleziska wykluwa się ktoś zupełnie niepodobny do żadnego ze stada. Przedstawienie porusza bardzo istotne kwestie niesprawiedliwej oceny drugiej osoby, postrzegania innych przez pryzmat wyglądu, akceptacji w grupie, odmienności. Dotyka również tematów związanych z ludzką chciwością, zazdrością, pragnieniem władzy, posiadania, materializmem, konsumpcjonizmem, arogancją, zbytnią pewnością siebie, egoizmem i zarozumiałością. Scenariusz przedstawienia powstał na kanwie sztuki Liliany Bardiejewskiej o tym samym tytule.

  • „Moje, nie moje” to historia ciągle aktualna i ważna nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Często oceniamy ludzi powierzchownie i niesprawiedliwie, niestety wciąż zdarza nam się akceptować kogoś przez pryzmat wyglądu. A przecież w dzisiejszym świecie, pełnym różnorodności i dysproporcji tak ważna jest akceptacja, tolerancja i szacunek. One dają nam gwarancję pokoju i miłości - mówi Dorota Krawczyk, reżyser spektaklu.

W świecie konsumpcjonizmu, gdzie często „mieć” jest ważniejsze niż „być”, dzieci podejmują na scenie próbę zmierzenia się z wyżej opisanym problemem. Spektakl utrzymany jest w bajkowej konwencji, z pięknymi kostiumami, światłem, muzyką i scenografią. Postaciami historii są sroki, wąż, żółw, mrówki, wróble, paw, żaby, a nawet kangur.

  • Serdecznie zapraszam na pierwszą odsłonę spektaklu „Moje, nie moje” Teatru Szydełko do Wodzisławskiego Centrum Kultury. Po ostatnich sukcesach spektakli „Paskuda” czy „Wojny domowe” nagradzanych na festiwalach teatrów dla dzieci, jestem przekonana, że i tym razem teatr spodoba się widzom - mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

Obsada spektaklu: Nikola Gawlas, Zofia Jeleśniańska, Maja Koch, Mateusz Krawczyk, Jakub Ryszka, Jan Kubica, Antonina Kubica, Lena Węglarz, Lidia Maźnio, Mikołaj Misiak, Paweł Nowak, Maja Orawska, Oliwia Piątkowska, Daria Poukh, Tymoteusz Sokołowski, Kamil Stefaniak, Róża Styrnol, Alisa Urban, Filip Wodecki, Eliza Zurek. Reżyseria: Dorota Krawczyk. Scenariusz: na podstawie sztuki Liliany Bardiejewskiej. Światło: Radosław Bujok. Scenografia: Adam Danek i Dariusz Włoszczyk. Muzyka: Jakub Ryszka. Kostiumy: Hanna Sekuła.

Bilety w cenie 30 zł są dostępne w sprzedaży online oraz w kasie WCK.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Wodzisław Śląski

Brak wydarzeń w: Wodzisław Śląski

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Teatr Szydełko-Moje, nie moje.

Wspaniały spektakl, świetna muzyka i gra młodych aktorów. Sala wypełniona po brzegi. Brawo Szydełko!
Stefan 02.03.2023 08:24
Spektakl rewelacyjny pod każdym względem, zarówno reżyserii, scenografii oraz gry aktorskiej! Gratulacje dla wszystkich!
Małgorzata 27.02.2023 12:52
Super!! Dla małych i dużych!
Kasia 27.02.2023 08:03
Wspaniały występ! Polecam wszystkim.
Szymon 26.02.2023 08:38
Cudowna historia przedstawiona przez cudowne dzieci 😉
Misia 26.02.2023 08:27

PROMOCJA DNIA

-25%

Wrocław
25.03.2023 18:00

bilety od 75,00 zł

KUP BILET

Polecane z kategorii spektakl