spektakl

XII KMT: Tresowany mężczyzna – Ave Teatr Rzeszów

spektakl

XII KMT: Tresowany mężczyzna – Ave Teatr Rzeszów

XII KMT: Tresowany mężczyzna – Ave Teatr Rzeszów - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Tresowany mężczyzna Johna von Düffela to sztuka, która powstała na podstawie bestsellerowej powieści Esther Vilar pod tym samym tytułem i zrobiła prawdziwą furorę, przynosząc autorce światowy rozgłos. Jej spostrzeżenia na temat relacji płci wprowadziły sporo zamętu w kręgach feministycznych Europy Zachodniej lat 70. Nie straciły one jednak impetu ani ostrości – tyle, że dziś możemy się tym bawić i śmiać się z siebie, dostrzegając absurd w tym, co kiedyś wywoływało wojnę.

Czy zatem udomowiony mężczyzna i wyemancypowana bizneswoman mają szanse na udany związek? Czy kobieta zarabiająca dużo więcej od mężczyzny, nie straci do niego szacunku, a on nie przeistoczy się w zakompleksionego „teletubisia”? Jaki według mężczyzn jest ideał kobiety? Przedsiębiorcza bizneswoman czy bezradna ślicznotka z niezbyt wysokim IQ? A może ta bezradność jest pozorna, a mężczyzna „poddawany jest tresurze”?

A jaki zdaniem kobiet powinien by mężczyzna? Zdecydowany, konsekwentny i silny, czy przeciwnie – wrażliwy i czuły? A może feminizm się pomylił i stworzył „bandę egomaniaków”? Wrażliwych – tak, ale na swoim własnym punkcie.

John von Düffel w znakomity sposób wykorzystał materiał, którego dostarczyła mu Esther Vilar i napisał komedię z farsowymi elementami. Bohaterowie sztuki pracują w tej samej firmie, Helena otrzymuje propozycję awansu. Problem w tym, że o tym samym stanowisku marzy w skrytości jej partner. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy do gry wkraczają ich matki. Świetne dialogi, zaskakujące zwroty akcji, znakomity humor to niewątpliwie atuty Tresowanego mężczyzny.

Dobry wybór dla wszystkich, którzy szukają w teatrze rozrywki, ale także dla tych, którzy z teatru chcą wyjść z poczuciem, że to, co przed chwilą zobaczyli, skłania do refleksji.

Twórcy:

Reżyseria – Marcin Sławiński

Scenografia – Justyna Wiśniowska

Opracowanie muzyczne – Jarek Babula

Obsada:

Magdalena Kozikowska-Pieńko

Małgorzata Machowska

Beata Zarembianka

Kornel Pieńko

Czas trwania: 100 minut

Spektakl w ramach festiwalu Krakowskie Miniatury Teatralne

Organizator – Krakowskie Forum Kultury

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Kraków

Recenzje i opinie: XII KMT: Tresowany mężczyzna – Ave Teatr Rzeszów

Komedia "psychologiczna"... Niesamowite dialogi, bardzo dobra gra aktorska - Polecam głównie Paniom... dla mężczyzn może być lekko bolesne :)) ;)
Jarek 10.03.2021 18:37
super spektakl-świetnie odegrane role aktoskie
magma 08.03.2021 20:02
Milo spedzony czas.Akcja powoli się rozwija i z każdą kolejną sceną jest już tylko lepiej i śmieszniej.
Mariusz 08.03.2021 10:45

Polecane z kategorii spektakl