Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-08-2022

spektakl

Wasza Wysokość

spektakl

Wasza Wysokość

Wasza Wysokość - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Niezwykłe życie Wandy Rutkiewicz - pierwszej kobiety na K2 i pierwszej Europejki na Mount Evereście - stało się inspiracją do napisania fantazji o tym, jak dzisiaj czułaby się w górach bohaterka podobna do Wandy. Dlaczego by tam szła? Czy potrafiłaby się odnaleźć w innych realiach? Czy znalazłaby wspólny język z nowym pokoleniem wspinaczy? Fabuła dramatu skupia się na wyprawie w góry. Czwórka bohaterów postanawia wejść na szczyt owianej złą legendą góry - himalaistka, sześćdziesięciolatka, zdobyła już niejeden szczyt, a po śmierci partnera chce dokończyć swój plan i pochować jego ciało; jej przyjaciel, Jerzy, na kilkanaście lat zrezygnował z gór. Teraz, za namową córki Anny udaje się w podróż na niezdobytą górę.

Całej trójce towarzyszy reżyser - człowiek, który ma za zadanie nakręcić szczęśliwe obrazy sukcesu polskich sportowców.
"Wasza wysokość' jest historią ludzi, którym nie wystarcza rzeczywistość nizin. Czego szukają w górach? Czy mogą tam znaleźć szczęście, czy tylko śmierć? Czy są zakamuflowanymi samobójcami, czy herosami? I dlaczego polska wyobraźnia zbiorowa od dziesiątek lat obraca się wokół gór?

Chciałabym, żeby himalaizm był punktem wyjścia do podróży w głąb siebie. Żeby w pewnym momencie usunął się na drugi plan, a na pierwszym pozostał temat człowieka dążącego do wewnętrznego uzdrowienia. Czy podróż na szczyt świętej góry - Kanczendzongi - może w ogóle coś takiego zaoferować? I czy wiara w duchowy wymiar gór to nie ułuda, współczesne placebo? - mówi Katarzyna Kalwat, reżyserka spektaklu.

tekst: Anna Wakulik
reżyseria: Katarzyna Kalwat
scenografia: Dominika Skaza
muzyka: Małgorzata Sarbak
występują: Jadwiga-Jankowska-Cieślak, Henryk Niebudek, Monika Pikuła, Tomasz Tyndyk
light designer: Michał Głaszczka
oprawa dźwiękowa: Sebastian Kuźma
konsultacja choreograficzna: Mikołaj Mikołajczyk

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Wasza Wysokość

Film bardzo mi się podobał. Poleciłam znajomym
Kinga 01.10.2018 12:51

Polecane z kategorii spektakl