spektakl

Wieczór z Tuwimem

spektakl

Wieczór z Tuwimem

Wieczór z Tuwimem - Bilety na spektakl teatralny

Wieczór z Tuwimem - Otwock Amatorski Teatr Miejski im. S.Jaracza | Kupuj Bilety Online

Wieczór z Tuwimem - spektakl ATM im. S. Jaracza w Otwocku

"Wieczór z Tuwimem" jest wynikiem pracy warsztatowej z aktorami ATM w Otwocku, opartej na tekście Juliana Tuwima pt. "My Żydzi Polscy".

Poemat nigdy niepublikowany, uważany za najbardziej osobistą wypowiedź artysty.

Tuwim stawia sobie w nim pytanie- kim jestem?

Powtórzmy za nim to pytanie i spróbujmy na nie odpowiedzieć!

"Wieczór z Tuwimem" to:

"...Jakaś szatańska Msza,

Jakieś ukryte zbrodnie

(...pod oknami... w piątki... przechodnie...

Goje... zajrzą do okien... Sza! Sza-a-a!)"

fragment wiersza "Żydzi" Juliana Tuwima

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Świetny mocny tekst, którego jak dotąd nie znałam, autorstwa Tuwima, bardzo dobra gra aktorska młodych aktorów. Spektakl niepokojący, otwierający oczy na sprawy polsko-żydowskie, zapadające w pamięć wyznania jednego z najsławniejszych polskich żydów. Polecam
Na początku nowa oryginalna wersja lokomotywy, dym papierosa trochę przeszkadzał i błyskawiczna scena finałowa iście cyrkowa, chyba nikt nie słuchał co jest mówione ja w każdym razie byłem cały w napięciu dotykany coraz bardziej drżącą noga aktora postawiona na moim oparciu. Jednym słowem sztuka nientuzinkowa jak bym miała jechać godzinę do Warszawy aby ja obejrzeć w 30 min i wracać Druga godzinę to bym się zmartwił a tak na miejscu tylko dzieci moje były zaskoczone tak szybkim powrotem do domu a Za taka cenę biletów też nie mam pretensji nie bede reklamował.
Bardzo piękna i wzruszająca sztuka, aż żal, że taka krótka. Tytaniczna praca aktorów, mocne i poruszające efekty wizualno-werbalne. Naprawdę warto.
Spektakl trwa 40 minut, w tym 20 minut to świecenie lampą w oczy. Nie jest to wieczór poetycki (jak można byłoby się spodziewać), ale recytacja tekstów publicystycznych Tuwima o holocauście. Pomysł dobry, przypomnienie tych tekstów potrzebne, ale wykonanie słabe - ten patos, ta pseudonowoczesność. W sumie po spektaklu czułem się oszukany.

Polecane