spektakl
Wieczory ateńskie

spektakl

Wieczory ateńskie

Wieczory ateńskie

Wieczory ateńskie - Gdynia - bilety na spektakl

Natasza, młoda i zdolna pianistka, przygotowuje się do wielkiego konkursu. Rodzice chcą, by wszystko poświęciła karierze, więc stanowczo sprzeciwiają się jej związkowi ze starszym od niej kompozytorem. Sprawa komplikuje się, gdy okazuje się, że rodzina się wkrótce powiększy. A dodatkowo w odwiedziny przyjeżdża babcia Nataszy, nestorka rodu, która odkrywa przed rodziną swoją burzliwą przeszłość i... nietypowy plan na przyszłość.

 "Wieczory ateńskie" Piotra Gładilina to komedia, w której spotykamy trzypokoleniową moskiewską rodzinę. Poważne problemy ukazane są z przymrużeniem oka, a wszystko z niezwykle bogatą kulturą rosyjską w tle.

Obsada:
Anna - Tomira Kowalik
Ludmiła - Natasza Sierocka
Natasza- Angelika Olszewska
Borys - Sławomir Głazek
Antoni - Jakub Kamieński
Autor: Piotr Gładilin
Przekład: Jerzy Czech
Reżyseria: Mateusz Olszewski
Scenografia: Klara Filipowicz

W spektaklu wykorzystano fragmenty Koncertu fortepianowego nr 2 c-moll, op.18 Sergiusza Rachmaninowa.

Spektakl dyplomowy Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Piotr Gładilin

Urodził się w roku 1962 i wychował mieście Anapa w kraju Krasnodarskim; od 1976 roku mieszka w Moskwie. Ukończył Uniwersytet Pedagogiczny, ale działa czynnie na wielu różnych obszarach - jest pisarzem, reżyserem filmowym i teatralnym, grafikiem. Ta wszechstronność przejawia się też w literaturze: uprawia dramat i prozę, a debiutował jako poeta w 1991 roku.  Premiera jego pierwszej sztuki „Taczka wo płoti” („Bryka we własnej osobie”) odbyła się w kwietniu 1994 roku.  

W 1995 roku robi scenografię do pierwszego rosyjsko-australijskiego projektu teatralnego - monodramu Lou według Davida George’a (Mała Scena Teatru na Tagance).

W 1996 Gładilin debiutuje jako reżyser, wystawiając własną sztukę „Proroczy sen”. Dwa lata później w Teatrze Mossowietu ma miejsce premiera kolejnej sztuki –„Buty na grubej podeszwie” (reż. Roman Kozak) z udziałem popularnego aktora Walerija Garkalina.

W tym samym roku odbyła się premiera sztuki „Inny człowiek” w teatrze „Szkoła sztuki współczesnej” (Moskwa), reż. Wadim Miroszniczenko. Wkrótce potem Piotr Gładilin stworzył prywatny „Zespół teatralny Piotra Gładilina”, którego pierwszym spektaklem były „Wieczory ateńskie” (grudzień 1998). Jeszcze w tym  samym miesiącu odbyły się premiery dwóch innych sztuk Gładilina – „Świat zabawek” oraz „Miłość jak militaryzm” (w Teatrze Tabakowa). 

W 2002 r. w pracowni Piotra Fomienki odbyła się premiera „Motylka”. Za tę sztukę Gładilin w roku 2003 otrzymał na konkursie dla dramaturgów „Obowiązek, zaszczyt, godność” nagrodę Ministerstwa Kultury FR.

W sumie w teatrach Rosji i za granicą wystawiono przeszło 80 spektakli wg. sztuk Gładilina. Najnowsze utwory to „Wyszedł anioł z mgły”, „Aparaty fotograficzne”, „Pomarańczowa góra lodowa” oraz „Koloseum”.

W 1999 roku na podstawie „Wieczorów ateńskich” nakręcono film telewizyjny, którego reżyserem był sam autor.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Dużo śmiechu i zabawy. 30 letni reżyser zrobił dobrą robotę.
Bardzo dobre przedstawienie, całe życie, cała prawda! Polecamy bardzo
Helena 28.05.2018 14:00

Polecane

(672)
"Pikantni" - komedia obyczajowa Stefana Vögla, cenionego austriackiego dramaturga, która wykorzystuje znany schemat czworokąta. Dwie znudzone sobą pary małżeńskie Alex i Doris oraz Bea i Christoph, szukają wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków. Pary poznały się na portalu randkowym i postanowiły urządzić wspólną, intymną schadzkę. Sytuacja komplikuje się już na samym początku wieczoru... Bohaterowie, choć podekscytowani pikantnym pomysłem urozmaicenia pożycia małżeńskiego, nie spodziewają się jednak, co z tego wyniknie... Czy żądny nowych eksperymentów Alex, jego sceptyczna żona Doris, nowoczesna i rozwiązła Bea oraz jej monogamiczn
(291)
W lutym 2019 r Narodowy Balet Gruzji  Sukhishvili zaprezentuje swoje najlepsze i nowe tańce, i jak zawsze, zaskoczy publiczność fantastyczną choreografią, niesamowitą energią, i wszystko to pod akompaniament  pięknej muzyki na żywo w wykonaniu orkiestry! Narodowy Balet Gruzji "Sukhishvili" Unikalne show taneczne – 100 tancerzy i orkiestra na scenie. Gruziński balet narodowy „Sukhishvili”  - jeden z czolowych i największych tanecznych zespołów świata, który posiada swoją własną orkiestrę. W swojej historii wyruszył na ponad 300 tournée, członkowie zespołu 11 razy objechali 5 kontynentów i 90 krajów, odbyli tysiące koncertów, które łącznie w
05.02.2019, 19:00 Hala Urania
12.02.2019, 19:00 Hala Arena
(12)
Twórcy spektaklu "Mayday 2" & "Szalone Nożyczki" zapraszają na kolejny światowy hit pt.: "Chcesz się bawić? Zadzwoń!" To prawdziwa komediowa uczta pełna zwrotów akcji, barwnych postaci i świetnego humoru spędzonego w towarzystwie gwiazd! Tristan: Michał Piróg / Michał KoterskiCharlotte: Anna Powierza / Dominika GwitHenry: Piotr Pręgowski / Krzysztof HankeIza: Katarzyna Polewany / Klaudia HalejcioSchmidt: Michał Mikołajczak / Marek WłodarczykBloggins: Rafał Mroczek / Marcin MroczekBrown: Dorota Bierkowska / Iwona Rulewicz Autor: I. D. Clark, M. KashPrzekład: Elżbieta WoźniakReżyser: Radosław DunaszewskiScenografia: Zofia Plota i Marcin C
(204)
Nie od dziś wiadomo, że jeśli szukamy dużej dawki dobrego humoru i przepisu na doskonałą rozrywkę, warto sięgnąć po komedię francuską. „Nerwica natręctw” - sztuka autorstwa Laurenta Baffie w reżyserii Artura Barcisia to lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach. Gdy w poczekalni u genialnego psychiatry spotyka się kilkoro pacjentów zawsze jest ciekawie. Tym bardziej, jeśli są to osoby cierpiące na takie fobie jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Touretta), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii, czy tytułowa nerwica natręctw
(15)
Pamiętasz opowieść o Królowej Śniegu? Udaj się w artystyczną podróż do świata lodu, czarów i magii! Teatr Piasku Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent”, zaprasza na rodzinną odsłonę tej ponadczasowej historii, opowiedzianej śniegiem, piaskiem i światłem. Poczuj dreszczyk emocji oraz dziecięcą radość, oglądając tę zachwycającą zimową opowieść.Pozwól, by Królowa Śniegu zabrała Cię do swojego lodowego zamku.Przyjdź i zobacz na żywo artystyczną interpretację tej przepięknej baśni.
Podziel się swoją opinią o stronie