spektakl
Wieczory ateńskie

spektakl

Wieczory ateńskie

Wieczory ateńskie - Bilety na spektakl teatralny

Wieczory ateńskie - Gdynia Gdyńskie Centrum Kultury | Kupuj Bilety Online

Natasza, młoda i zdolna pianistka, przygotowuje się do wielkiego konkursu. Rodzice chcą, by wszystko poświęciła karierze, więc stanowczo sprzeciwiają się jej związkowi ze starszym od niej kompozytorem. Sprawa komplikuje się, gdy okazuje się, że rodzina się wkrótce powiększy. A dodatkowo w odwiedziny przyjeżdża babcia Nataszy, nestorka rodu, która odkrywa przed rodziną swoją burzliwą przeszłość i... nietypowy plan na przyszłość.

 "Wieczory ateńskie" Piotra Gładilina to komedia, w której spotykamy trzypokoleniową moskiewską rodzinę. Poważne problemy ukazane są z przymrużeniem oka, a wszystko z niezwykle bogatą kulturą rosyjską w tle.

Obsada:
Anna - Tomira Kowalik
Ludmiła - Natasza Sierocka
Natasza- Angelika Olszewska
Borys - Sławomir Głazek
Antoni - Jakub Kamieński
Autor: Piotr Gładilin
Przekład: Jerzy Czech
Reżyseria: Mateusz Olszewski
Scenografia: Klara Filipowicz

W spektaklu wykorzystano fragmenty Koncertu fortepianowego nr 2 c-moll, op.18 Sergiusza Rachmaninowa.

Spektakl dyplomowy Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Piotr Gładilin

Urodził się w roku 1962 i wychował mieście Anapa w kraju Krasnodarskim; od 1976 roku mieszka w Moskwie. Ukończył Uniwersytet Pedagogiczny, ale działa czynnie na wielu różnych obszarach - jest pisarzem, reżyserem filmowym i teatralnym, grafikiem. Ta wszechstronność przejawia się też w literaturze: uprawia dramat i prozę, a debiutował jako poeta w 1991 roku.  Premiera jego pierwszej sztuki „Taczka wo płoti” („Bryka we własnej osobie”) odbyła się w kwietniu 1994 roku.  

W 1995 roku robi scenografię do pierwszego rosyjsko-australijskiego projektu teatralnego - monodramu Lou według Davida George’a (Mała Scena Teatru na Tagance).

W 1996 Gładilin debiutuje jako reżyser, wystawiając własną sztukę „Proroczy sen”. Dwa lata później w Teatrze Mossowietu ma miejsce premiera kolejnej sztuki –„Buty na grubej podeszwie” (reż. Roman Kozak) z udziałem popularnego aktora Walerija Garkalina.

W tym samym roku odbyła się premiera sztuki „Inny człowiek” w teatrze „Szkoła sztuki współczesnej” (Moskwa), reż. Wadim Miroszniczenko. Wkrótce potem Piotr Gładilin stworzył prywatny „Zespół teatralny Piotra Gładilina”, którego pierwszym spektaklem były „Wieczory ateńskie” (grudzień 1998). Jeszcze w tym  samym miesiącu odbyły się premiery dwóch innych sztuk Gładilina – „Świat zabawek” oraz „Miłość jak militaryzm” (w Teatrze Tabakowa). 

W 2002 r. w pracowni Piotra Fomienki odbyła się premiera „Motylka”. Za tę sztukę Gładilin w roku 2003 otrzymał na konkursie dla dramaturgów „Obowiązek, zaszczyt, godność” nagrodę Ministerstwa Kultury FR.

W sumie w teatrach Rosji i za granicą wystawiono przeszło 80 spektakli wg. sztuk Gładilina. Najnowsze utwory to „Wyszedł anioł z mgły”, „Aparaty fotograficzne”, „Pomarańczowa góra lodowa” oraz „Koloseum”.

W 1999 roku na podstawie „Wieczorów ateńskich” nakręcono film telewizyjny, którego reżyserem był sam autor.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Sztuka zabawna ale nie pozbawiona głębszych wątków. Jak "o życiu" to wiadomo, że będzie ciekawie- do tego z muzyką rosyjskich kompozytorów. Niestety niewygodne krzesla i brak wentylacji przy ok. 130 osobach na sali zaburzyly całą przyjemność ze smakowania rosyjskiej kultury.
OWD DAWNA NIE BYLIŚMY NA TAK DOBRYM PRZEDSTAWIENIU, W KTÓRYM BYŁO WSZYSTKO , CO POTRZEBNE DLA WYRAŻENIA TAKIEJ OPINII- DOBRY TEMAT SZTUKI, DOBRA REŻYSERIA, DOBRA INSCENIZACJA I BARDZO DOBRZY AKTORZY.
Sztuka świetna, mądra i zabawna . Aktorzy rewelacyjni. Nowa siedziba CK ma nadal kameralną atmosferę, taką jak lubię w teatrze. Bardzo polecam
Dużo śmiechu i zabawy. 30 letni reżyser zrobił dobrą robotę.
Pogodna komedia ze wspaniałą grą aktorską, w szczególności podobała mi się Tomira Kowalik w roli babci. Przyjemnie spędzony wieczór. Gorąco polecam.
Po raz pierwszy byłam w Konsulacie Kultury i jestem bardzo mile zaskoczona. Bardzo dobry spektakl, świetnie zagrany i wyreżyserowany. Scenografia i stroje dopełniały całości. Serdecznie polecam
Bardzo dobre przedstawienie, całe życie, cała prawda! Polecamy bardzo
Helena 28.05.2018 14:00

Polecane

Gdynia inne wydarzenia