spektakl

„we are not superheroes”

spektakl

„we are not superheroes”

„we are not superheroes” - Bilety na spektakl teatralny

Fundacja ART_committed / Grupa Ruchomy Kolektyw

„we are not superheroes”

Bohaterowie spektaklu – współcześni instaboys i instagirls – postanowili wymiksować się z pięknego świata. Zielona kropka obecności złowieszczo mruga, filtry przestają upiększać, a hasztagi – indeksować. Rebelianci wybierają życie poza strefą komfortu i postanawiają zjechać z autostrady pokoleniowych pragnień i schematów w nieznaną, ciemną dróżkę. Jakie ryzyko niesie zmiana kursu? Dokąd prowadzi nieuczęszczana droga? Czy można wybić się na niepodległość, nie ponosząc przy tym ofiary? W miarę upływu czasu pojawia się coraz więcej pytań, a na ciała tancerzy występują pierwsze krople potu...

---------------------------------------------------------------------

Ruchomy Kolektyw to niezależna grupa artystyczna którą tworzą aktorzy i tancerze – absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuki Teatralnej w Krakowie. Powstała z inicjatywy Kamila Wawrzuty a jej członkami są: Paulina Jóźwicka, Natalia Dinges, Oskar Malinowski, Jan Lorys, Krystian Łysoń. Gościnnie grupę wspiera Szymon Dobosik. Grupa ma w swoim repertuarze spektakl "Profanum". Gra również w spektaklu "Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci" w reż. Eweliny Marciniak. Grupę wspiera Fundacja ART_committed.

„We are not superheroes” to kontynuacja ich pokoleniowej wypowiedzi. Odrzucają promowany przez mass media świat, w którym wszyscy są uśmiechnięci, naciągnięci, gonią za tak zwanym sukcesem, chcą ratować świat, mogą wykonywać każdy zawód, bo są przecież kreatywni. Nie, nie i jeszcze raz nie! – odpowiada Kolektyw. – Nie zamierzamy być superbohaterami. Mamy problemy, słabości, chcemy się zakochać, bez wstydu skorzystać z czyjejś pomocy i nie musimy być „naj”.

„Nie chcemy być superbohaterami”

Mike Urbaniak

Gazeta Wyborcza nr 60 online/Wysokie Obcasy nr 11

Reżyseria: Kamil Wawrzuta

Asystent reżysera: Jakub Krawczyk

Choreografia: Kamil Wawrzuta wraz z wykonawcami

Scenografia: Anna Wojtecka

Muzyka: Michał Paduch

Dramaturgia: Paulina Danecka

Obsada: Natalia Dinges, Paulina Jóźwicka, Jan Lorys/Szymon Dobosik, Krystian Łysoń, Oskar Malinowski

Czas: 50 minut

Spektakl powstał w ramach konkursu “Polowanie na Motyle” Teatru Ochoty w Warszawie.

Projekt jest współfinansowany przez m. st. Warszawa.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane