od 20.04.2026
„Młynarski plays Młynarski” - Jan Emil Młynarski i Gaba Kulka
Centrum Kultury "Scena to dziwna" i Powiat Gniezno zapraszają na wyjątkowy cykl wydarzeń wokół twórczości Wojciecha Młynarskiego. W ramach koncertów i spotkań przypomnimy sylwetkę tego wybitnego artysty słowa i pokażemy, że jego utwory wciąż są żywe w interpretacjach twórców z całej Polski!
Wojciech Młynarski - skończony mistrz słowa, który sam siebie nazywał po prostu tekściarzem. Bystry obserwator ówczesnej rzeczywistości, jednak jego teksty są w większości wciąż dziwnie aktualne. Błyskotliwy komentator: czasem wzruszający, niekiedy pełen goryczy, nigdy cyniczny. Zmarły w 2017 roku Wojciech Młynarski wciąż inspiruje Artystów, którzy tworzą nowe interpretacje znanych tekstów i piosenek.
W Walentynki o godz. 20.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego Jan Emil Młynarski, Gaba Kulka, Piotr Zabrodzki i Wojciech Traczyk zagrają koncert w ramach projektu „Młynarski Plays Młynarski”.
Wyjątkowe interpretacje Gaby Kulki, wsparte zespołem pod kierownictwem Jana Emila Młynarskiego, to podroż przez muzyczne style i nastroje. Jest jazz, dancing, new wave i folk. Zespół w swoim programie dowodzi niezwykle silnego związku między tekstem i muzyką – relacji tak wyjątkowej w twórczości Wojciecha Młynarskiego i kompozytorów z nim współpracujących (W. Korcza, J. Senta, J. Wasowskiego, J. Derfla).
Obok Kulki i Młynarskiego na scenie występują znakomici muzycy: Wojciech Traczyk (m.in. Gaba Kulka, Warszawskie Combo Taneczne, Ballady i Romanse) i Piotr Zabrodzki (m.in. Mitch & Mitch, Warszawskie Combo Taneczne, Warszawska Orkiestra Rozrywkowa).
Ten zespół to synteza mojej dotychczasowej drogi scenicznej, historii rodzinnej oraz przyjaźni z Gabą, Piotrkiem i Wojtkiem. To także spotkanie z własnym ojcem i z wielkim autorem – mówi Jan Emil Młynarski.
Wydarzenie dofinansowano z funduszy Unii Europejskiej (Krajowy Plan Odbudowy)
„Młynarski plays Młynarski” - Jan Emil Młynarski i Gaba Kulka
Brak wydarzeń w: Warszawa
Brak wydarzeń w: Warszawa
Recenzje i opinie: „Młynarski plays Młynarski” - Jan Emil Młynarski i Gaba Kulka
Gniezno, 14.02.2026
Aula Szkoła Pomnik Gniezno
Gniezno, 14.02.2026
Aula Szkoła Pomnik Gniezno
Gniezno, 14.02.2026
Aula Szkoła Pomnik Gniezno
Warszawa, 27.11.2017
Kuźnia Kulturalna
Warszawa, 27.11.2017
Kuźnia Kulturalna
Warszawa, 23.11.2016
Kuźnia Kulturalna
Warszawa, 23.11.2016
Kuźnia Kulturalna
Gniezno, 14.02.2026
Aula Szkoła Pomnik Gniezno