film

Diuna

film

Diuna

Diuna - Bilety do kina

USA/Kanada/Węgry 2021,155 min.

Reżyseria: Denis Villeneuve. Wykonawcy: Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, Jason Momoa.

Ekranizacja bestsellerowej powieści Franka Herberta. Bardzo odległa przyszłość. Pustynna planeta Arrakis, zwana także Diuną, jest jedynym miejscem we wszechświecie skąd wydobywa się melanż - cenną substancję, która nie tylko przedłuża życie, ale również pozwala na podróże międzygwiezdne i zaglądanie w przyszłość. Z rozkazu imperatora Shaddama IV Diuna zostaje oddana w lenno szlachetnemu rodowi Atrydów. Na Arrakis przybywa książę Leto Atryda, lady Jessika oraz ich syn, Paul. Nikczemny ród Harkonnenów nie zamierza jednak oddać tak łatwo planety swoim wrogom. Bo kto włada Diuną, ten włada całym wszechświatem

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Diuna

Super
Z filmu jestem zadowolony. Natomiast sala kinowa wymaga odświeżenia. W szczególności niewygodne fotele, które psuły komfort cieszenia się projekcją. Myślę, że najlepiej, gdyby fotele wymienić.
Czytałem książkę, oglądałem starą wersję Diuny. Obecna jest "nowoczesna" zrealizowana z rozmachem z udziałem znanych aktorów. Zachwyciła mnie muzyka i zdjęcia oraz udane efekty specjalne.
Rycerz 24.11.2021 11:44
Zmodernizowane kino o wygodne siedzenia i wspaniałe nagłośnienie. Jednak po godzinie seansu ciężko być nadal zrelaksowanym w ciasnocie miejsca siedzącego. Zachowane wszelkie reżimy sanitarne i możliwość okazania biletu w telefonie (ważne dla osób nie posiadających drukarki). Film wciąga widza, ale głównie sympatyków Franka Herberta. Nakręcony odrębnie od wcześniejszych ekranizacji serii głownie przez nowoczesne techniki efektów specjalnych i charakteryzacji postaci. Ekranizacja kończy się niedosytem dalszych ekranizacji kronik sagi science fiction.
Sebastian 23.11.2021 10:35
Super-polecam
Było odrobinę za głośno. Reszta bez zastrzeżeń. Klimatyczne kino, film fajny :)
Dość wierna ekranizacja książki Herberta. Ponieważ ją czytałem film bardzo mi się podobał. Z niecierpliwością czekam na część 2. Film nie opiera się tylo na efektach specjalnych, fabuła jest głębsza, ukazuje jak działają intrygi w kręgach władzy, itd. Niestety patrząc na dzisiejsze społeczeństwo pewnych rzeczy nie zrozumie co najmniej 90% widzów.
Super film, fantastyczne efekty,muzyka podkreślająca akcję. Dawno nie oglądałam tak wspaniałego dzieła.
Super
Fantastyczne, dosłownie i nie tylko, kino!
Angelika 11.11.2021 09:47
Film oglądałem drugi raz i odbiór był jeszcze lepszy niż za pierwszym razem. Wspaniałe zdjęcia, klimatyczna muzyka i świetna gra aktorska sprawiają, że film ma niesamowity klimat. Dla fanów gatunku sc-fi pozycja obowiązkowa.
Arcydzieło
Nastrojowa i mroczna, dość wierna ekranizacja powieści Herberta. Właśnie tego oczekiwałem. Świetna obsada. Dla osób, które wcześniej nie przeczytały niektóre wątki mogą być trudne do zrozumienia. Ścieżka dźwiękowa jest doskonałym uzupełnieniem.
Marek_puck 08.11.2021 10:00
:-)
Gandarych 08.11.2021 08:28
Dobry film, dobra muzyka, dobre nagłośnienie
Paweł 07.11.2021 09:54
☆☆☆☆ Film spoko. ☆ Sala mniej spoko. Fotele baaaardzo leciwe. Niski kąt wznoszenia foteli przez co pani z wysokim upieciem lekko zasłaniała napisy. Brak podsiwetnia rzędów co bardzo utrudniło mi znalezienie miejsca po zgaszeniu świateł. ☆☆☆☆☆ Brak reklam przed filmem.
Dawid 07.11.2021 09:39
Genialny film, techniczne mostrz!
Marcin 05.11.2021 12:43
Bardzo dobry film wyświetlony w przyjemnych warunkach kameralnej sali kinowej.
Super kino, bardzo miłą obsługa. Pyszny popcorn!
Klaudia 02.11.2021 11:37
odjebany film
Pysiak 01.11.2021 19:23
Super film, czekam na 2 część.
Genialny
Bardzo dobre nagłośnienie sali, miła obsługa oraz dobre wino. Zdecydowanie polecam.
Hyakkimaru 30.10.2021 09:32
Nigdy tak szybko nie minęło mi blisko 2,5h. Wspaniała opowieść, a to dopiero początek. Teraz trzeba czekać 2 lata na kontynuację.
Film całkiem ciekawy, natomiast kino, a konkretnie ekran, ciemny, słabo widać ciemne sceny. Zainwestowalbym rownież w wygodniejsze fotele. Sam zakup biletu jak i platforma transakcyjna bez zastrzeżeń.
Super seans z jednym wyjątkiem, za głośno :) Film naprawdę udany.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii film