Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2024

Opera Leśna - Sopot

ul. Stanisława Moniuszki 12, 81-829 Sopot

SPRAWDŹ WYDARZENIA

Festiwal Italo Disco

 KUP BILET

Brasswood - Karnet: Pylenie i Kwitnienie

 KUP BILET

Kortez - Holiday Tour 2024

 KUP BILET

Brasswood - Kwitnienie

 KUP BILET

Polska Noc Kabaretowa 2024

 KUP BILET

TOP of the TOP Sopot Festival 2024 - dzień 1

 KUP BILET

TOP of the TOP Sopot Festival 2024 - dzień 2

 KUP BILET

TOP of the TOP Sopot Festival 2024 - dzień 3

 KUP BILET

TOP of the TOP Sopot Festival 2024 - dzień 4

 KUP BILET

Kaśka Sochacka - Lato 2024

 KUP BILET

Dżem

Dżem

30.08.2024, 20:00 Sopot, Opera Leśna
 KUP BILET

30 lat Ich Troje

 KUP BILETOpera leśna

Jedna z najbardziej unikatowych scen w Europie z ciekawą ponad stuletnią historią i wybitną akustyką. Jednocześnie można ją uznać za symbol Sopotu. Znajduje się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Obejmuje teren 4 hektarów. Na tym obszarze znajdą się też takie strefy jak Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Kameralnej, strefa gastronomiczna LASY, pomieszczenia konferencyjno-szkoleniowe oraz Klub "Pod Sceną”. Zadaszona część widowni pomieści 5047 widzów.

Historia

Idea stworzenia sceny na wolnym powietrzu zrodziła się w głowie Paula Walter-Schäffera w 1909 podczas spaceru rozległą doliną otoczoną wzgórzami. Po znalezieniu idealnej lokalizacji przystąpił do realizacji swojego zamysłu. Już na wiosnę tego samego roku burmistrz Sopotu Max Woldmann umożliwił budowę nowego teatru.

Od początku istnienia scena cieszyła się sporym zainteresowaniem, jednakże wojny znacząco wpłynęły na częstotliwość pokazów oraz publikę. Zdarzało się, że prezentowane tam festiwale odbywały się w cieniu wydarzeń politycznych. Niezwykle znane były w latach 30. festiwale Wagnerowskie mające międzynarodową sławę. Kolejnym udanym projektem był międzynarodowy festiwal piosenki z 1961 roku, gdzie występowały gwiazdy polskie jak i zagraniczne. Wtedy też powstało kilka ważnych nagród jak np. Grand Prix de Disques Sopot. Ten międzynarodowy festiwal był prawdziwym przełomem w Polsce ogarniętej nastrojem PRL-u.

Opera leśna teraz

Najbardziej udanym festiwalem w Sopockiej Operze jest aktualnie festiwal telewizji Polsat. Powstał w 2003 roku. Nazwą docelową została Polsat SuperHit Festiwal. Event odbywa się na przełomie maja i czerwca i mimo formy stacjonarnej jest również transmitowany przez telewizję TVN. Daje możliwość zaprezentowania się artystom topowym, czyli odnoszącym największe sukcesy w branży oraz tym, którzy mają zadatki na odniesienie sukcesu.

Repertuar Opery Leśnej

Czego możemy się spodziewać w nadchodzącym roku?
Genialnego wyselekcjonowania artystów oraz możliwości wsłuchania się w niebanalne rytmy. Tego możemy oczekiwać udając się na Polsat SuperHit Festiwal 2022. Ta dwudniowa impreza na pewno zadowoli niejednego słuchacza.
Kolejną sekcją wartą uwagi jest z pewnością kabaret. Polska Noc Kabaretowa oferuje świeże spojrzenie na przestrzeń swojego miasta. Skomentują lokalne afery, sukcesy, porażki a to wszystko w wykonaniu śmietanki polskiego kabaretu.
Z niemałym rozmachem będzie zachwycać kabaret Neo-Nówka na swoim 20-leciu. Jubileuszowy koncert z dużą dozą improwizacji, luzem i profesjonalną oprawą muzyczną dzięki zespołowi „Żarówka”.
Te i wiele innych wspaniałych wystąpień będziecie mogli podziwiać na deskach Opery Leśnej).