Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

film

„Film balkonowy” i spotkanie z reżyserem Pawłem Łozińskim

film

„Film balkonowy” i spotkanie z reżyserem Pawłem Łozińskim

„Film balkonowy” i spotkanie z reżyserem Pawłem Łozińskim - film

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

sala Szekspir | bilety 10/15 zł

reż. Paweł Łoziński | Polska 2021 | Against Gravity | 100 min.

Uznany dokumentalista Paweł Łoziński zebrał mozaikę ludzkich historii, rozmawiając z przechodniami z własnego balkonu kamienicy na warszawskiej Saskiej Kępie. „Film balkonowy” zaskakuje i wciąga, jest na przemian wesoły i refleksyjny. Łoziński jest swoich rozmówców ciekawy, a oni odwdzięczają mu się najintymniejszymi historiami. Jego bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, potrafią też zaskoczyć.

Łoziński spędził na swoim balkonie 165 dni zdjęciowych w ciągu ponad 2,5 roku. Spotkał ponad 2000 rozmówców. Z tych spotkań pod jego „świeckim konfesjonałem” powstał film o nas samych – w „Filmie balkonowym” każdy z nas może przejrzeć się jak w lustrze.

Podczas 18. Festiwalu Millenium Docs Against Gravity „Film balkonowy” zdobył Nagrody Publiczności warszawskiej i katowickiej oraz wyróżnienia w Konkursie Głównym i Konkursie Polskim. Produkcja została również doceniona na zagranicznych festiwalach filmowych, zdobywając m.in. nagrody Grand Prix w Locarno i Biarritz oraz nagrodę MDR Award na festiwalu DOK Leipzig. Otrzymała także trzy nominacje do Polskich Nagród Filmowych ORŁY (Najlepszy Film Dokumentalny, Najlepsza Reżyseria i Najlepszy Montaż).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: „Film balkonowy” i spotkanie z reżyserem Pawłem Łozińskim


Jak działają recenzje?
Film niesamowity pod każdym względem. Spotkanie z reżyserem było kapitalnym pomysłem, stanowiło wspaniałe rozwinięcie wątków zawartych w filmie. Czekam na część II za dekadę :)
Uriah 13.05.2022 12:42

Polecane z kategorii film