Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-10-2022

film

Johnny

film

Johnny

Johnny - film
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Gdy Patryk dostaje ją od ks. Jana Kaczkowskiego, nie podejrzewa nawet, jak odmieni to jego życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET
oryginalny
2D
 KUP BILET
oryginalny
2D
 KUP BILET
oryginalny
2D

Brak wydarzeń w: Nakło nad Notecią

Recenzje i opinie: Johnny

ohnny to filmowa opowieść o księdzu Janie Kaczkowskim, którego życie zderzyło z człowiekiem łamiącym prawo. Konfrontacja dwóch osób skrajnych pod względem charakteru to dość często powtarzający się kinowy schemat. Daje to możliwość przeprowadzenia pobieżnej analizy i metod postępowania. Ksiądz Jan główny bohater fimu założył hospicjum dla chorych na raka. On sam też z wyrokiem - glejakiem mózgu pomógł przestępcy, który w owej placówce musiał odpracować określoną ilość godzin za swoje występki. Dwa różne wyroki. Empatia skonfrontowana z egoizmem. Wyraźne przesłanie w końcówce filmu, które nie mogło być tak wydatnie pokazane gdyby nie świetne role Dawida Ogrodnika i Piotra Trojana. Johnny bowiem to film o dawaniu szansy, nie skreślaniu człowieka. Doskonale było to widoczne w scenie z sali sądowej. Bezduszna sędzina odmierzyła sprawiedliwość z aptekarską wręcz precyzją. Odrzuciła słowa wypowiedziane przez księdza Jana, dla którego człowiek to nie paragraf. Film "Johnny" pomimo występującemu miejscami ciężaru ładunku emocjonalnego zawierał sceny komiczne. Tytuł filmu miał być z początku inny. Nawiązywał do książki napisanego przez wspomnianego księdza. W moim odczuciu dobrze się stało, że został przemianowany na zwyczajny "Johnny". Film zyskał przez to prostszą ocenę głównego bohatera. Pozytywny odbiór dopełniła muzyka. W jednej ze scen filmu pojawiła się piosenka zespołu Luxtorpeda. "Johnny" chociaż był miejscami ckliwy poprzez wstawki z prawdziwym kapłanem dał do myślenia. Ludzie z rakiem otrzymują wyrok którego nie odrobią. Jak często nasze problemy stają się zbyt zwyczajne, banalne, i prozaiczne wobec osób, którzy w hospicjum oczekują końca swoich dni. To tak jakby ktoś przystawił nam pistolet do głowy i odliczał moment pociągnięcia za spust. Moja ocena filmu 7/10. Warto. Po prostu.
Ernest 28.09.2022 20:29
Sam film okey choć dla mnie bardziej artystyczny niż biograficzny i zabrakło paru elementów dlatego 4 stars.. Ogrodnik rola oscarowa! ..a jego poprzednie wybitne kreacje aktorskie też zasługują na miarę oscarów ale tutaj przeszedł samego siebie naprawdę ma się realistyczne wrażenie i wyobrażenie jakby się oglądało ks. Jana Kaczkowskiego...Geniusz w każdym detalu we wszystkim co do minimetra i w każdym calu i do złudzenia przypominał księdza byłem jeszcze pod większym wrażeniem niż zwykle po jego uprzednich rolach... Kino ładnie odrestaurowane choć dla mnie mogli by zadbać o większy ekran wydaje mi się że przed remontem był większy ale wtedy było inne naświetlanie z wyższej pozycji.. No i nagłośnienie jest okey ale mogło by by być lepsze i więcej jak to w kinie ,a nie tylko głośniki z przodu ..na film z efektami to bym raczej się nie wybrał sam mam w domu projektor ,ekran projekcyjny i dość przyzwoite kino domowe i myślę iż pokój ma znacznie mniejsze rozmiary od powierzchni sali kinowej to normalne efekty dźwiękowe przy takiego rodzaju filmach mam znacznie lepsze bo dostosowane jakościowo ,powierzchniowo ale też ilościowo 5.1 a co dopiero przy efektach specjalnych no to tyle ..a tak poza tym wporządku mogę polecić ..a i jeszcze jedno nie wiem czy to specyfika filmu przywołała taki rodzaj ludzi czy po prostu na takich trafiłem ale bardzo kulturalnych i cichych włącznie ze mną którzy przyszli obejrzeć film a nie egoistycznie głośno zachowywać się ,głośno chrupiąc ,głośno gadać w trakcie filmu czy poszeleścić chipsami,chrupkami popcornem itp. Za co ogromny plus.. Można było w spokoju i w skupieniu do końca obejrzeć film za co się płaci... Polecam
tomem 27.09.2022 11:17
Pierwszy raz byłem w kinie Oaza - miejsce bardzo fajne i chętnie bym wrócił, ale bardzo męczące były reklamy przed seansem. Po pierwsze trwały zbyt długo (15 minut), a poza tym były zupełnie nietrafione tematycznie.
Tomasz 27.09.2022 05:03
Bardzo ciekawy film. Johnny brakuje Ciebie. Błogosław nam z Nieba.
Leoś 26.09.2022 22:29
Film bardzo dobry. miło stwierdzić że nasz przemysł filmowy nadal potrafi zrobić tak dobry film. Pomimo wiadomego zakończenia sporo humoru. Polecam gorąco.
widz 26.09.2022 20:17
Przepiękny film pełen wzruszeń ale i pomentów do uśmiechu
Hanna 26.09.2022 14:02
Wzruszający film! Dużym plusem był brak wyświetlanych reklam przed filmem, co zwykle trwa ok 20-30minut
Justyna 26.09.2022 09:38
Film rewelacyjny.
26.09.2022 09:09
Film bardzo dobry. Patrząc na Dawida Ogrodnika, miałam wrażenie, że patrzę i słucham księdza Jana Kaczkowskiego. Wspaniały Człowiek, więc i historia o Nim musiała być najlepsza. Co do organizacji - po raz kolejny zdarza się, że miejsca, które mam zarezerwowane przez internet, są sprzedawane w kasie innym osobom... Mało komfortowa sytuacja. Nie wiem co by było w sytuacji pełnego obłożenia?
Monika 26.09.2022 08:50
Niedzielne popołudnie pięknie spędzone w kinie. Bardzo przyjemna atmosfera w sali kameralnej. Kulturalna i miła obsługa pracowników. Film poruszający do głębi serca. Wzruszający i uczący człowieczeństwa. Szkoda, że wśród widzów było tak niewielu młodych ludzi.
26.09.2022 08:40
Piękny film, daje do mylenia! Polecam!
doraszzzz 26.09.2022 08:26
Świetny,wartościowy film. Z przyjemnością spędzony czas, gra aktorska na najwyższym poziomie
Sylwia 26.09.2022 08:11
Fantastyczny, wzruszający do łez, z dużą dawką humoru. Polecam.
Kaśka 26.09.2022 07:40
Bardzo piękna historia. Uwaga! Wyciskacz łez
Kasia 25.09.2022 10:39
Kino kameralne - wspaniałe miejsce, odkryłam je pierwszy raz, niesamowici pracownicy … będę wracać na tego klimatu i dla prawdziwej herbaty do seansu ❤️ Brak popcornu i naczosów mnie rozkochał 😍
GosiaS 25.09.2022 10:38
Film bardzo poruszający, świetnie zagrana postać księdza.
oticzka 25.09.2022 09:57
Film swietny! Ogrodnik i Trojan niesamowici! Do tego rewelacyjnie dobrana muzyka plus bonus muzyczny na koniec w postaci przepieknej interpretacji utworu Nic nie moze wiecznie trwac wykonanego przez Podsiadlo. Polecam bardzo.
ORKA 25.09.2022 09:23
Przeryczany, ale polecam bardzo...
Monika 24.09.2022 20:32
Chwilą refleksji..... , zastanowienia.... , Wielka lekcja empatii!!! Każdy powinien obejrzeć ten film!!! Fantastyczne odtworzenie ról ks. JANA i Patryka - D. Ogrodnik i P. Trojan - mistrzostwo. Dziękuję
Danuta 24.09.2022 12:29
Film super ,mało słów ,a dużo treści ,piękna muzyka i temat o niesamowitym człowieku ,więcej takich
24.09.2022 11:51
Bardzo poruszający film
Ania 24.09.2022 11:26

Polecane z kategorii film