film

Koncert w Kinie - "Między Gwiazdy" - Anne-Sophie Mutter gra Johna Williamsa

film

Koncert w Kinie - "Między Gwiazdy" - Anne-Sophie Mutter gra Johna Williamsa

Koncert w Kinie - "Między Gwiazdy" - Anne-Sophie Mutter gra Johna Williamsa - film
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Jedna z najsłynniejszych klasycznych skrzypaczek świata gra muzykę z Harry’ego Pottera, Gwiezdnych Wojen, E.T., Drakuli, Czarownic z Eastwick, Indiany Jonesa i poszukiwaczy zaginionej Arki, Listy Schindlera i innych filmowych hitów kompozytora Johna Williamsa

Retransmisja plenerowego koncertu z monachijskiego Königsplatz

Między gwiazdy to koncert legendarnej skrzypaczki Anne Sophie-Mutter, kilkukrotnej laureatki nagrody Grammy, z uznaną na całym świecie Royal Philharmonic Orchestra. W trakcie wieczoru usłyszymy najsłynniejsze utwory pięciokrotnego zdobywcy Oscara – Johna Williamsa. Ten amerykański kompozytor, głównie muzyki filmowej, dyrygent i pianista, stworzył muzykę do prawie stu filmów. Najczęściej współpracuje z George’em Lucasem i Stevenem Spielbergiem.

Anne Sophie-Mutter i John Williams przyjaźnią się od wielu lat, co nadaje temu wydarzeniu szczególnego znaczenia: „Większość utworów, które wykonałam z Royal Philharmonic Orchestra w Monachium, John na nowo zaaranżował specjalnie dla mnie. Jest to zupełnie nowa jakość i zostały w takiej formie zaprezentowane po raz pierwszy na tym właśnie koncercie” – mówi Anne Sophie-Mutter, która na co dzień koncertuje z legendarnymi Filharmonikami Berlińskimi i występuje na słynnym Festiwalu w Salzburgu, prezentując utwory muzyki poważnej, w tym Krzysztofa Pendereckiego.

Ten plenerowy koncert, zarejestrowany latem, w scenerii monachijskiego Königsplatz, poprowadził David Newman, amerykański dyrygent i także kompozytor muzyki filmowej (Epoka lodowcowa i in.).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

04.07.2022, 19:00 Teatr Ziemi Rybnickiej
napisy
2D
 KUP BILET
napisy
2D

Brak wydarzeń w: Rybnik

Recenzje i opinie: Koncert w Kinie - "Między Gwiazdy" - Anne-Sophie Mutter gra Johna Williamsa

Brak recenzji

Polecane z kategorii film