Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

film

MAIDEN

film

MAIDEN

MAIDEN - film

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

W 1989 roku grupa upartych, odważnych, niezależnych dziewczyn stworzyła pierwszą w historii kobiecą załogę startującą w super prestiżowych i ekstremalnie niebezpiecznych regatach Whitbread Round the World Race. Zgromadziła je na jachcie “Maiden” Tracy Edwards: buntowniczka i uciekinierka z domu. “Dziewczyny na morzu to same problemy”. “Dziewczyny na statkach nadają się wyłącznie do kuchni” – słyszała od początku swojej wielkiej przygody z żeglowaniem. Walczyła więc nie tylko z groźnym żywiołem, ale także z lekceważeniem i pogardą. “Gdybym uwierzyła w to, co o mnie mówili, nigdy nie byłabym tu, gdzie jestem” – mówi po latach. “Nie chciałyśmy zwykłej pracy, tylko przygody!” – dodają jej koleżanki. Fascynujące biografie kobiet, które przetarły szlak kolejnym pokoleniom buntowniczek, z pewnością zainspirują współczesne poszukiwaczki przygód: dzielne córki i odważne matki.

Pasjonujący, emocjonujący, jak najlepsza sportowa rozgrywka; a przy tym dostarczający potężnej dawki wzruszeń, film „Maiden” Alexa Holmesa dowodzi, że dla Tracy Edwards i pozostałych dziewczyn był to naprawdę wyścig o wszystko: o szacunek, uznanie, o należne kobietom miejsce – nie tylko w sporcie. Przeciwnikiem groźniejszym od oceanu (który stale “próbuje cię zabić”), są bowiem wszyscy ci, którzy wmawiają kobietom, że nie potrafią, że nie dadzą rady, że się nie nadają. A ocean? Dla kobiet jest po prostu wolnością.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: MAIDEN


Jak działają recenzje?
Świetny film!
Kwiatek 17.10.2019 09:24
Fantastyczny film, nie tylko dla miłośników żeglarstwa. Historia o sile woli, dążeniu do celu, słabościach, dramatach życiowych, spełnianiu marzeń, które się mogą urodzić w każdej chwili. Wzruszajacy i budujący. Klimat Kino Kameralne Cafe - nie ma sobie równych
Madika 26.09.2019 08:47
Super film w cudownym miejscu;-) Polecam
Danuta 05.09.2019 09:47
Super. Można poczuć atmosferę, klimat, a przede wszystkim emocje. Dla mnie za krótki. Chcę się więcej. Polecam
Jacek 16.08.2019 08:32
Miejsce wyjątkowe, dobra akustyka, miła obsługa, bardzo kameralne. Będę wracać
Małgorzata 14.08.2019 08:28
super kino!
grysia 04.08.2019 10:41

Polecane z kategorii film