film

Słodki koniec dnia

film

Słodki koniec dnia

Słodki koniec dnia - Bilety do kina

Słodki koniec dnia - Gdańsk Kino Kameralne Cafe | Kupuj Bilety Online

Historia o miłości, tęsknocie i utraconych nadziejach. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria (Krystyna Janda) – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje.
Reż. Jacek Borcuch

Kurator cyklu: Dr Magdalena Wichrowska
filmoznawczyni, filozofka i dziennikarka, autorka książek: „Szukając prawdy. Problem poetyki w polskim filmie dokumentalnym po roku 1989” i „Bydgoszcz Movie” oraz programu edukacji filmowej Movie Mówi Project, kierowniczka Zakładu Kultury Audiowizualnej przy Katedrze Przemysłów Kreatywnych WSG w Bydgoszczy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Film słaby, bez pomysłu; scenariusz nasączony do obrzydzenia poprawnością polityczną. Zdjęcia sztampowe, dłużyzny. Gra Krystyny Jandy fatalnie "drewniana", odbiór pogarsza jeszcze słaba włoszczyzna aktorki. Jedynym walorem tej produkcji są toskańskie krajobrazy, ale to przecież nie jest zasługą twórców. Filmu nie polecam. Natomiast w kawiarni jak zawsze bardzo przyjemnie :)
Bardzo dobry - zmuszający do głębokich refleksji nad problemami dzisiejszych czasów. Janda znakomita.
Ciężki film i nie dla każdego ale warto zobaczyc. Moim zdaniem Janda dobrze zagrala a nie wszystkie filmy z jej udzialem lubie.
Profil 30.05.2019 13:51
Dwie sprawy są w tym filmie - moim zdaniem - najważniejsze: pierwszoplanowa i bardzo dobrze zagrana rola Krystyny Jandy oraz bardzo wyraziste nawiązanie do aktualnego problemu uchodżców.. Film naprawdę warto było obejrzeć.

PROMOCJA DNIA

-25%

Gdynia
23.02.2020 16:00

bilety od 30,00 zł

KUP BILET

Polecane

1917

1917

(7)

najbliższe wydarzenie
18.02.2020 17:30

bilety od 12.00 PLN

Gdańsk inne wydarzenia