inne

Wystawa na ekranie: Vincent Van Gogh - Nowy sposób widzenia

inne

Wystawa na ekranie: Vincent Van Gogh - Nowy sposób widzenia

Wystawa na ekranie: Vincent Van Gogh - Nowy sposób widzenia - Bilety

Wystawa na ekranie: Vincent Van Gogh - Nowy sposób widzenia - Jurata Scena Kulturalna Jurata 2019 | Kupuj Bilety Online

WYSTAWA NA EKRANIE

Wystawa: Vincent Van Gogh - nowy sposób widzenia. Van Gogh Museum, Amsterdam

Spotkanie z wyjątkowym artystą, człowiekiem, który odcisnął niezatarte piętno na sztuce XX wieku. W 2015 roku przypada 125. rocznica śmierci Vincenta van Gogha, obchody tej rocznicy są jednocześnie okazją do ponownego pochylenia się nad dorobkiem holenderskiego mistrza.

O jego twórczości wypowiadają się zaproszeni goście, światowej sławy kuratorzy i historycy sztuki, którzy często podsuwają nowe, zaskakujące interpretacje klasycznych dzieł Vincenta van Gogha. Dzięki pełnemu dostępowi do zbiorów Muzeum van Gogha w Amsterdamie powstał genialny nowy film o jednym z najbardziej fascynujących i uwielbianych artystów. To niezwykła okazja do obejrzenia legendarnych dzieł van Gogha na dużym ekranie w towarzystwie wybitnych znawców i interpretatorów jego twórczości. Zgromadzone w Amsterdamie dzieła rudowłosego Vincenta zdradzą nam swoje tajemnice i otworzą nowe perspektywy spojrzenia na twórczość i życie artysty osobnego.

Czas trwania: 93 minuty

Zwiastun: https://youtu.be/MMLaIMmU6Zs

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

To biografia, a nie wystawa, ale polecam
Wydawałoby sie, ze ekranizacja bardziej sie skupi na interpretacjach dziel artysty i unaoczni szczegóły, których na pierwszy rzut oka nie widać, jednak troche tego zabrakło w przeciwieństwie do bogato ukazanej biografii Vincenta

Polecane