Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

inne

WORLD PRESS PHOTO – 64. edycja

inne

WORLD PRESS PHOTO – 64. edycja

WORLD PRESS PHOTO – 64. edycja - inne

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

WORLD PRESS PHOTO – 64. edycja
Wystawa w ramach wydarzenia SIŁA FOTOGRAFII

Najlepsze fotografie prasowe już po raz czwarty w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie! Na wystawie zostaną pokazane ujęcia nagrodzone w konkursie organizowanym przez Fundację World Press Photo – na 64. edycję konkursu napłynęło przeszło 74 tysiące zdjęć nadesłanych przez ponad 4 tysiące fotografów ze 130 krajów.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się Polacy: Karolina Jonderko – II miejsce w kategorii projektów długoterminowych (fotoreportaż „Odrodzenie”), Natalia Kepesz – III miejsce w kategorii Portrety (cykl reportażowych zdjęć portretowych pod tytułem „Niewybuch”) oraz Tomasz Markowski – III miejsce w kategorii Sport (dynamiczne zdjęcie kraksy rowerowej podczas Tour de Pologne).

Zdjęciem roku została fotografia duńskiego fotografa Madsa Nissena – Pierwszy uścisk. 85-letnia pacjentka domu opieki w Sao Paulo (Brazylia) Rosa Luzia Lunardi przytula się do pielęgniarki Adriany Silva da Costa Souza. To pierwszy uścisk od pięciu miesięcy – ze względu na pandemię COVID-19 kontakty międzyludzkie zostały ograniczone do niezbędnego minimum.

Dla mnie jest to historia nadziei i miłości w najtrudniejszych czasach. Kiedy dowiedziałem się o pogłębiającym się w Brazylii kryzysie związanym z negującą powagę sytuacji postawą prezydenta Bolsonaro poczułem, że trzeba działać.
– Mads Nissen

Wystawa otwarta od 10 września do 5 października 2021 r.
czynna codziennie od 11.00 do 19.00

Uwaga – na ekspozycji World Press Photo niektóre fotografie są drastyczne, mogą wzbudzać lęk oraz poczucie niepokoju. Wejście na wystawę na własną odpowiedzialność, dzieci – pod opieką dorosłych.

Fotografia główna:
Uchatka kalifornijska bawiąca się maseczką – fot. Ralph Pace
PRZYRODA, I nagroda – zdjęcia pojedyncze

W budynku NCK obowiązują:
Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COV-2 <kliknij>
Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: WORLD PRESS PHOTO – 64. edycja


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii inne