Wernisaż Inner Portrait, Joanna Dabkiewicz-Luścińska - Warszawa | Kupuj Bilety Online - biletyna.pl

inne

Wernisaż Inner Portrait, Joanna Dabkiewicz-Luścińska

inne

Wernisaż Inner Portrait, Joanna Dabkiewicz-Luścińska

Wernisaż Inner Portrait, Joanna Dabkiewicz-Luścińska - Bilety

W drugiej połowie lipca Galerii Dom Muz przy Podmurnej odbędzie się wystawa Inner portrait toruńskiej malarki Joanny Dąbkiewicz-Luścińskej. Artystka studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu. Dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni profesora Wojciecha Sadleya. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i rysunkiem. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych.

W naszej galerii pokaże zestaw portretów i nie tylko. Twórczość Luścińskiej oscyluje pomiędzy abstrakcją a figuratywną ekspresją. Główne fascynacje to: postać, figura, portret, a także ostatnio pejzaż. Nie interesuje jej to, jak ludzie wyglądają, ale to, co ich porusza. W polu jej zainteresowań stoi obszar wrażeń i zapis przemijania.

W swoim wstępie do wystawy Anna Kroplewska-Gajewska pisze: (…) Siłą tych portretów jest dialog, który malarka umożliwia odbiorcy ze swymi modelami. Zastanawiamy się w nim nad ich losem, pewnie także dlatego, że są podobni do nas – nieco niedookreśleni wizualnie, niedopracowani w szczegółach i lekko zamknięci we własnych światach.

W wernisażu będzie można uczestniczyć osobiście, zgodnie z zasadami rygoru sanitarnego obowiązującymi w instytucjach kultury.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Brak recenzji

Polecane