inne

Woda na Młyn “Pląsy poniekąd polskie” 17.01

inne

Woda na Młyn “Pląsy poniekąd polskie” 17.01

Woda na Młyn “Pląsy poniekąd polskie” 17.01 - Bilety

Woda na Młyn “Pląsy poniekąd polskie” 17.01 - Warszawa Sala widowiskowa Broadway, piętro 0, DK Kadr | Kupuj Bilety Online

sala: Broadway
wstęp: 20 zł, bilety do nabycia online i w DK Kadr

Zespół taneczny Woda na Młyn z Warszawy już od sześciu lat prezentuje tańce ludowe i narodowe w niecodziennych opracowaniach scenicznych, do nieoczywistej muzyki i w niekonwencjonalnych wariacjach na temat tradycyjnych strojów. Tak będzie i tym razem.

Na program koncertu składają się choreografie inspirowane folklorem wsi, miast, nizin, wyżyn, lasów i gór, karczm, szynków i salonów. Pierwsza część widowiska to zestawienie tańców salonowych oraz miejskich, druga zaś to reminiscencje tańców góralskich całego łuku Karpat oraz najnowsza kompozycja tańców z Kresów Wschodnich – oczywiście przepuszczonych przez pryzmat naszej współczesnej miejskiej wrażliwości.

Grupa taneczna Woda na Młyn powstała w grudniu 2013 roku z inicjatywy tancerzy oraz instruktorów, byłych członków warszawskich uczelnianych zespołów pieśni i tańca. Z miłości do folkloru i chęci kontynuowania swoich pasji stworzyli zespół, który wypełnia nie tylko warszawską, ale też ogólnopolską niszę tańca ludowego. Korzystając i czerpiąc z folkloru, Woda na Młyn tworzy kompozycje stylizowane do współczesnej muzyki folkowej i inspirowanej folklorem. Woda na Młyn to zespół, który szuka inspiracji i powiązań międzykulturowych, łączy dyscypliny sztuki i szuka nowych kontekstów scenicznych dla tańca ludowego, traktując go, jako środek artystycznego wyrazu.

Zespół ściśle współpracuje z Teatrem Pijana Sypialnia, a owocem tej współpracy są koncerty, spektakle z udziałem kilkudziesięciu artystów – Koncert Świąteczny, Koncert Miasto/Wieś, spektakle “Wesele” i „Księga rodzaju polskiego”.

Od lipca 2016r “Woda na Młyn” działa, jako projekt stały Stowarzyszenia “Passionfruits”, realizując między innymi projekt “Carpathia – Connecting Cultures”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Bawiłam się wspaniale, nogi same chodziły. Miło było oglądać koleżankę w takim repertuarze. Gratuluję wszystkim tancerzom, jestem pod ogromnym wrażeniem perfekcyjnych ruchów i rytmu.
Piękny koncert i piękny dom kultury, byliśmy pod wrażeniem!
Przedstawienie było bardzo atrakcyjne. Tego typu występy powinny być częściej.
Bilety na występ "Wody na Młyn" można kupować w ciemno. :) Zawsze jest to dobrze spędzony czas. :)
Fantastyczna zabawa, rewelacyjne występy zróżnicowanych tańców polskich i nie tylko.

Polecane

Warszawa inne wydarzenia