kabaret

Klancyk - Dziady

kabaret

Klancyk - Dziady

Klancyk - Dziady - Bilety na kabaret

W ramach Forte Artus Festivalu, absolutna rewelacja, niezwykły występ mistrzów tzw. impro, grupy Klancyk. Zespół ten jest jedną z pionierskich grup improwizacji komediowej w Polsce. Autorskie spektakle zawsze powstają na bieżąco, bez przygotowania ? zainspirowane podpowiedziami publiczności, a także utworami zaproszonych gości (aktorów, pisarzy, muzyków). Grupa występuje w warszawskich klubach od 2006 roku ? była również gościem wielu ogólnopolskich (FAMA, Open?er) i międzynarodowych festiwali (Paryż, Chicago).

W Dworze Artusa artyście zaprezentują program Longplay, który tym razem poświęcony będzie mickiewiczowskim Dziadom. W świetle świec na scenie pojawi się przywołujący duchy Guślarz. Opowiedzą one swoją zainspirowaną przez publiczność historię ? nie zawsze zgodą z duchem dramatu, często dziwną i niepoprawną ? ale zawsze zaskakującą i zabawną, a co najważniejsze zawsze niepowtarzalną.

Longplay jest jednym z najpopularniejszych spektakli w repertuarze Teatru Klancyk - to długa forma improwizowana, w której sceny inspirowane są najróżniejszymi tekstami ? od monologów powstających pod wpływem publiczności, poprzez powieści, wiersze, po wycinki z gazet. Stają się one fundamentem dla scen, układających się w kolaż skojarzeń i nawiązań.

Teatr Klancyk tworzą: Maciej Buchwald, Krzysztof Dziubak, Bartosz Młynarski, Paweł Najgebauer, Błażej Staryszak, Piotr Sikora, Michał Sufin i Krzysztof Wiśniewski. W Warszawie spektakle Teatru Klancyk można obejrzeć na scenie Klubu Komediowego. Wspólnie z Klancykiem grali już m in. ? Janusz Gajos, Leszek Balcerowicz, Maciej Stuhr, Mariusz Szczygieł i wielu innych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Klancyk - Dziady

Brak recenzji

Polecane z kategorii kabaret