koncert

9.SILESIAN JAZZ FESTIVAL

koncert

9.SILESIAN JAZZ FESTIVAL

9.SILESIAN JAZZ FESTIVAL - Bilety na koncert

24.10.2014 GODZ. 18.00
SALA KONCERTOWA AKADEMII MUZYCZNEJ W KATOWICACH, ul. Zacisze 3
KONCERT: EGSTFELD/WEISS - ANNA GADT

ANNA GADT - charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Wyraża się poprzez szeroko pojętą muzykę improwizowaną, w której spontaniczność i wolność wypowiedzi są celami nadrzędnymi. Doceniona przez Billy Harpera, w 2006 roku otrzymała nagrodę główną podczas międzynarodowego konkursu wokalistów jazzowych: Jazz Stuggle. Jej debiutancka płyta Na mojej drodze (4ever Music/Warner, 2008) otrzymała nominację do nagrody Fryderyk w kategorii: Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. Wielokrotnie udzielała się w projektach zagranicznych, m.in. w ramach: Blueboat Jazz Festiwal, Saulkrasti Jazz Festiwal, Montenegro Jazz Festival.
Od strony muzycznej wokalistkę wspiera RGG TRIO
w składzie:
Łukasz Ojdana – fortepian
Maciej Garbowski – kontrabas
Krzysztof Gradziuk – perkusja
Trzej utalentowani instrumentaliści, którzy łączą brzmienie skandynawskiego jazzu z polską estetyką. Muzycy kładą nacisk na sonorystyczne podejście do muzyki, gdzie eksponuje się nie technikę, lecz brzmieniowe właściwości utworów.

25.10.2014 GODZ. 19.00
SALA KONCERTOWA CENTRUM KULTURY KATOWICE, PLAC SEJMU ŚL. 2
KONCERT

The John Betsch society invites Steve Potts
Francesco Bruno Quartet
JOHN BETSCH
Amerykański perkusista jazzowy, jeden z ważniejszych przedstawicieli nowojorskiej sceny jazzowej przełomu lat 80-tych i 90-tych. Członek legendarnych zespołów Steve'a Lacy oraz Archie Sheppa. Współpracował również z Billy Bang'iem, Thomasem Chapin'em, Martą Cook, Marilyn Crispell'em, I Abdullahem Ibrahimem. Od ponad 20 lat aktywny na europjeskiej scenie muzycznej – nagrania i trasy koncertowe takimi saksofonistami jak Mike Ellis, Hal Singer i Jim Pepper; wokalistami: Özay, Jeanne Lee i Annette Lowman; pianistami: Mal Waldron, Alain Jean-Marie, Claudine François, Jobic Le Masson i Kirk Lightsey. Koncertował ze Stevem Lacy w Japonii, Mal'em Waldron'em, Eric'em Watsonem i Michelem Sardaby. Od wielu lat mieszka I pracuje w Paryżu. W skład projektu John Betch Society wchodzi spora liczba różnorodnych muzyków, natomiast podczas Silesian Jazz Festivalu, John Betch wystąpi z towarzyszeniem Jobica le Masona (fortepian) i Petera Girona (kontrabas).
FRANCESCO BRUNO
Włoski gitarzysta, kompozytor i aranżer, spod znaku electric jazzu. Ma na swoim koncie kilka solowych albumów. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się w latach 70. Współpracował wtedy z perkusistą Tony'm Esposito oraz amerykańskim trębaczem Donem Cherry. W 1987 roku założył swój własny zespół i nagrał pierwszy album "Interface". Występował m.in. na: "Open Europe Festival", "Jazz Wolfsburg", "Medina Festival", "Fiesta Festiwal" w Rzymie, "Villa Celimontana Jazz Festival" czy "Jazz & WineMontalcino". Podczas koncertu zostaną zaprezentowane fragmenty najnowszego, multimedialnego projektu Francesco Bruno: "Le parole Altre Il viaggio di Lungo Tiziano Terzani”.

26.10.2014 godz. 19.00
SALA KONCERTOWA CKK
Wręczenie Statuetki Ambasadora Jazzu 2014
KONCERT HIROMI: THE TRIO PROJECT

HIROMI UEHARA
Niesamowita japońska pianistka i kompozytorka. Od czasu debiutu w 2003 roku określana mianem Hendrixa fortepianu. Fenomen Hiromi spopularyzował Chic Corea nagrywając z nią na cztery ręce podwójny album "Duet". U boku Stanleya Clarke'a i Lenny White nagrała płytę "Jazz in the Garden" uważaną za "jedno z najbardziej orzeźwiających nagrań" Stanleya Clarka ostatnich lat. Dotychczas artystka nagrała 9 albumów studyjnych, w tym trzy – Voice (2011), Move (2012) i najnowszy Alive (2014) – w ramach projektu THE TRIO PROJECT. W The Trio Project Hiromi współpracuje obecnie z amerykańskim wirtuozem kontrabasu Anthony'm Jackson'em – znanym z występów m.in. z Paulem Simonem i Chickiem Coreą oraz z amerykańskim perkusistą Steve'm Smith'em – byłym członkiem kalifornijskiej formacji rockowej JOURNEY.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: 9.SILESIAN JAZZ FESTIVAL

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert