Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

Abba Forever - Jan Gałach & Friends

koncert

Abba Forever - Jan Gałach & Friends

Abba Forever - Jan Gałach & Friends - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

ABBA FOREVER - przeboje szwedzkiej supergrupy w Starym Klasztorze!

Miłośników nieśmiertelnych przebojów zespołu ABBA zapraszamy 22 września do Sali Witrażowej w Starym Klasztorze na koncert ABBA FOREVER w wykonaniu znakomitego zespołu Jan Gałach & Friends.
ABBA FOREVER to projekt, który zrodził się z pasji do muzyki i sentymentu do brzmień z minionych epok. Ośmiu znakomitych muzyków - w tym polska śmietanka bluesowego grania - rzuciło sobie wyzwanie aby przypomnieć publice największe utwory z lat '70 oraz '80. Aby jednak nie było zbyt pretensjonalnie, postanowili zrobić to w odświeżonej formie, właśnie z nutką rockowo-bluesowego grania, tak dobrze przez nich znaną. Tak o to powstało nadzwyczajne wydarzenie, które do tej pory nie miało miejsca na polskiej scenie muzycznej. Artyści nie ograniczają się do odtwarzania piosenek, tak dobrze wszystkim znanym - lecz właśnie ukazują je w nowej formie, wkomponowując charakterystyczne brzmienia tychże muzyków, dzięki czemu piosenki zyskują nowe życie. Niemniej niech nazwa projektu nie będzie myląca. Oprócz utworów zespołu ABBA, muzycy zabiorą widzów w zachwycającą podróż do minionych lat. "Footlose", "I had the time of my life" to tylko niektóre piosenki wpisane do repertuaru tego wydarzenia.

A zespół jest wyborny:
Jan Gałach (skrzypce) - doskonale znany śląski multiinstrumentalista i pomysłodawca tego całego zamieszania. Jego wszechstronność i brak możliwości zaszufladkowania widać w zespołach, w których gra Jan Gałach Band, Czarny Pies czy solowy projekt wokalisty zespołu Dżem - Maćka Balcara.
Jacek Jaguś (gitara) - polski wokalista i gitarzysta bluesowy. Członek i współzałożyciel grupy J.J. Band.
Andrzej Stagraczyński (bas) - znakomity basista. Koncertował z wieloma muzykami w kraju i za granicą, m.in.: Stare Dobre Małżeństwo, Alicja Janosz, HooDoo Band, JJ BAND.
Damian Szewczyk (wokale) - fantastyczny, wrocławski wokalista, występuje w zespole Leszka Cichońskiego.
Bartek Niebielecki (perkusja) - perkusista, multiinstrumentalista, muzyk sesyjny, współzałożyciel zespołu HooDoo Band, współpracował z Anitą Lipnicką.
Wojtek Królikowski (klawisze) - pianista, muzyk sesyjny, magister sztuki. Współpracował z takimi artystami jak: Muniek Staszczyk, Dziani Szmidt czy Grażyna Brodzińska.
Sandra Rusin (wokale) - niebywały głos i brzmienie, uczestniczka piątej edycji The Voice of Poland.
Marta Fedyniszyn (voc) - absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, uczestniczka the Voice of Poland, należąca do młodego pokolenia wokalistów śląskich.

Autor tego niezwykłego przedsięwzięcia JAN GAŁACH to buntownik ze skrzypcami, który mimo szczenięcego wieku, jak na standardy światka muzycznego, w którym się obraca, ma już silną i zasłużoną pozycję. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. W wieku 7 lat rozpoczął naukę w szkole muzycznej. W wieku 15 lat zaczął uczęszczać na warsztaty bluesowe organizowane w klubie Leśniczówka. Multiinstrumentalista grający przede wszystkim na skrzypcach, ale równie dobrze radzi sobie z cajonem czy gitarą. Kompozytor i aranżer. Może się pochwalić współpracą z największymi w Polsce, m.in.: Dżem, Martyna Jakubowicz, 4 Szmery, Leszek Winder, Jan Kyks Skrzek, Organek, Sebastian Riedel czy z Kasą Chorych. Od 2014 na stałe nawiązał współpracę z Maciejem Balcarem. W 2011 roku założył swój własny zespół Jan Gałach Band. Ma intrygujący talent aranżowania środowiska charakterystycznego dla muzyki bluesowej, jako podłoża i fundamentu dla rockowo-folkowych improwizacji. Pojęcie bluesa w przypadku skrzypka jest trochę zbyt ogólne i niekompletne, gdyż chodzi tutaj o gałachowy blues, odznaczający się charakterystycznym brzmieniem i barwą jemu przypisaną. Jan Gałach od wielu lat jest uważany za najlepszego młodego elektrycznego skrzypka w polskim bluesie. Już od kilku lat jest nagradzany tytułem najlepszego multiinstrumentalisty wg magazynu "Twój blues" - i z tym trudno się nie zgodzić.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Abba Forever - Jan Gałach & Friends


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert